Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

VERNISSAGE/GUIDED TOUR/STAGE READING

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

28. 7. 19:00

Jediný letní mezižánrový večer v tomto roce nabídne v Galerii Kostka vernisáž výstavy Anežky Hoškové a Anderse Grønliena Spirit World Rising. Kurátor Galerie MeetFactory Jaro Varga provede návštěvníky v rámci komentované prohlídky současnou výstavou Ztvárnění klidu a v galerijních prostorách proběhne scénické čtení hry jednoho z vystavujících umělců Rehana Ansariho Nezatížení.

SPIRIT WORLD RISING
V projektu s názvem Spirit World Rising se překrývají různá média, jako je instalace, scénografie, sochařství, hudba, performance, dokumentace I dvojrozměrné výtvory. Vystavená díla zkoumají přetváření a spojování různých náboženských a duchovních signifikátorů do experimentálního synkretického výrazu. Projekt se také snaží využít zahájení výstavy jako rituálního aktu v souladu s vystavenými díly.

KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA VÝSTAVY ZTVÁRNĚNÍ KLIDU
Ztvárnění klidu představuje skupinu vizuálních a performativních umělců, kteří se věnují nehybnosti, pozastavení a zpomalení v performativním kontextu. Na výstavě využívají taková gesta, jako jsou odklon, předklon a záklon, jimiž potlačují naše očekávání kontinuity tanečních a divadelních kompozic a linií pohybu a myšlení. Výstava naznačuje, že nečekané (pohybové) rozruchy mohou generovat politický a emoční potenciál jak u umělce, tak i u diváka.Vystavující umělci: Rehan Ansari, Nicolás Dumit Estévez,  Brendan Fernandes, Yoko Inoue, Claudia Joskowicz, Kirsten Justesen, Clifford Owens, Jan Pfeiffer, Emily Roysdon a Roman Štětina.    

SCÉNICKÉ ČTENÍ HRY NEZATÍŽENÍ

Děj hry Nezatížení je zasazen do doby kolem inaugurace prezidenta Obamy. Torontský novinář odjíždí do Karáčí, kde jej sžírá naše neschopnost skutečně pochopit, co to je žít ve válce. Autor zachycuje hledisko našeho nepřítele a my sledujeme debatu o militantnosti, která má globální obecenstvo. Pozorujeme vnitřní boj protagonisty viděný očima partnerky, se kterou horečně komunikuje telefonem a přes Skype. V Karáčí bydlí u své obstarožní tety Attiye a strýce Saada. Ti v sobě po dlouhých šedesát let svého vztahu, který začal v době dělení Indie, nesou strašlivé tajemství.      

VSTUP ZDARMA