Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Vladimír Skrepl | Botond Keresztesi & Stach Szumski: Dernisáž

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

12. 4. 20:00

Loučíme se s výstavami Vláčná kůže a Earlier than Primordial Middle Ages!

Poslední příležitost prohlédnout si výstavy s jejich kurátory Jánem Gajduškem a Piotrem Sikorou a umělci Vladimírem Skreplem a Botondem Keresztesi bude v pátek 12. dubna. Hudební doprovod zajistí Gertie Adelaido. Vstup na akci je zdarma, výstavy pak bude možné navšívit už jen do neděle 14. dubna. 


Vladimír Skrepl: Vláčná kůže 
Galerie MeetFactory 
Jeden z nejvlivnějších českých umělců a pedagogů posledních třiceti let představuje v hlavní galerii MeetFactory kompletně novou sérii prací. Již čtyři desítky let trvající umělecká tvorba Vladimíra Skrepla je rozkročená od malby po objektové instalace a charakterizuje ji živelná, drsná exprese v kombinaci s karikaturní deformací a zapojením hrubé gestické malby. Výchozím bodem je Skreplovo hluboké poučení z malířské tradice a vlastní umělecké zkušenosti, které však ve výsledku dovádí k záměrné rozporuplnosti. Na diváka tak z obrazů hledí bytosti, figury a zjevy, které narušují naši vizuální zkušenost. Tvorba Vladimíra Skrepla se tak vymyká jakémukoliv programu a s brutalitou a ironií odporuje veškeré konformitě v umění.

Botond Keresztesi & Stach Szumski – Dungeon Keepers: Earlier than Primordial Middle Ages
Galerie Kostka 
Strážci kobek chirurgicky konstruují neznámý svět, který nikdy neexistoval. Kombinací různých vrstev historického obsahu oživují divokou směsici imerzivních realit, které koexistují v prostorném sále Galerie Kostka. Společná pražská výstava dvou spřátelených autorů navazuje na jejich nedávný kolaborativní projekt Dungeon Keepers v polském Krakově. Výstava je pořádána ve spolupráci s rezidenčním programem MeetFactory.