Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Whitney K + Unkilled Worker

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

12. 9. 20:00

Z outsider folku k politické poezii. 

Whitney K, country–folkový hudebník a kočovný písničkář z Yukonu, kanadského kraje medvědů a zlata, ve své tvorbě překypující mistrovským psaním proměňuje každodenní všednost v neobyčejnost. „Everywhere is different and everywhere is the same.“​

Na svém dlouhohrajícím debutu Two Years z roku 2021 (kterému předcházela celá řada kazetových nahrávek, singlů a EPček) Konnor Whitney popisuje svůj bezútěšný život na cestách. Garážové jamy na pozadí upřímných výpovědí osamělého country poety, v nichž slova, melodie a aranže tančí unisono. Živě v úterý 12. září ve smíchovské továrně.

Hostem koncertu bude hudební projekt Unkilled Worker. Jeho tvorba je svědectvím o osamělém a tvrdohlavém putování za tím nejsyrovějším zvukem. UKW je v tomto ohledu základní jednotka, velký třesk, prvočinitel: hudba ohlodaná na samý základ, až na tu nejtvrdší kost. Ať už totiž svou kytaru týral v kultovních Wollongong, v Nesbitt´s Inequality (kde při výjimečné spolupráci stáhl na temnou stranu síly alternativní stálici OTK) nebo za šifru UKWLT (Unkilled Worker Lowland Tundra) nebo UKWM (Unkilled Worker Machine), jeho rukopis je jasně čitelný: nikam vás nezve. Jestli se přidáte, je jen na vás.  
 

Vstupenky:
390 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
450 KČ na místě 

Před návštěvou MeetFactory doporučujeme náhlédnout do sekce Informace pro návštěvníky.