Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

William Tyler + Altbau

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

18. 5. 20:00

Nashvillský kytarový mág, skladatel a producent William Tyler, který za uplynulé dvě dekády spolupracoval s kapelami jako Lambchop, Wooden Wand nebo Silver Jews, oznamuje novou sólovku Secret Stratosphere. Jižanský prog–rock řízlý experimentálním kytarovým primitivismem. Kosmické country.

Nová deska je jakousi kronikou Tylerovy diskografie. Sestává totiž z live verzí řady starších vydaných i nevydaných skladeb, které nahrál živě s kapelou Impossible Truth, triem ve složení Jack Lawrence, Brian Kotzur a Luke Schneider.

Koncertem Williama Tylera navazujeme na sérii akcí dedikovanou výrazným osobnostem a inovátorům*kám současné kytarové scény. Tu jsme vloni odstartovali živým koncertem jednoho z nejvýraznějších talentů své generace – Marisy Anderson – a dvojice lokálních kytarových es Šimanský & Niesner.

Hostem Tylerova koncertu bude domácí projekt Altbau, za nímž stojí Angel Dodov, dlouholetý člen kultovní blackmetalové kapely Smuteční slavnost, baskytarista krautrockových Raw Deal, postpunkových Autor či gobliních Ginger Wizard. Živě představí svůj sólový debut všechno je úplně jiné, na němž putuje po stezkách repetitivního minimalismu, pouští se do hypnagogických závějí dronů i postindustriálních končin.

Harmonogram:
19:00 doors open
20:00 Altbau
21:00 William Tyler

Vstupenky:
350 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
420 KČ na místě 

Před návštěvou MeetFactory doporučujeme náhlédnout do sekce Informace pro návštěvníky.