Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Agata Biskup

Agata Biskup absolvovala Fakultu malby na Akademii výtvarného umění v Krakově. Ve své praxi se posouvá za hranici klasické malby a analyzuje umělecké postupy, které přecházejí z oblasti umění do oblastí neuměleckých. Agata se zabývá řadou rozlišných výrazů a technik a  snaží se navázat jejich směřování tak, aby reflektovaly její styl nelinearity popisu, který jí zajímá. Touto cestou se snaží formulovat “slovosled” svého sdělení, kterým zdůrazňuje aktuální separaci a zároveň vztah vizuálního umění a oborů, které k umění blízko nemají.

Mezi její aktuální práci patří také otevření uměleckého prostoru pod názvem David Robertson 
(s kolegou Przemekem Czepurko). Tento prostor se zabývá analýzami autorství a pozicí umělců v uměleckém světě. Hlavní důraz je kladen na lingvistickou reprezentaci tohoto světa. Projekty vytvářené v tomto uměleckém prostoru nemají cyklickou povahu, ačkoli rytmus a povaha konkrétních událostí vychází z oblastí mimo umění.  

http://www.davidrobertson.pl/  

Projekty, kterých se Agata Biskup účastnila mimo jiné:
Behind Togetherness [nGbK, Berlin and Galeria HIT / transit.sk, Bratislava, 2014] Jeff Koons’ Gloves (CSW Kronika, Bytom, 2012), Hell of Things (CSW Kronika, Bytom, 2009), Painting. No Frames (BWA Wrocław – Galleries of Contemporary Art, Wrocław, 2009). Co-author Musicians II - film prezentovaný na třináctém T-Mobile NEW HORIZONS" mezinárodním filmovém festivale (Wrocław 2013). Je autorkou knihy Xanadu (Krakow, 2010).