Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Alex Neuschäfer

Alex Neuschäfer vystudoval malířství na Univerzitě umění v Berlíně u prof. Bernda Koberlinga (2002-2008), kterou zakončil jako žák mistrovské třídy. Je členem uměleckého kolektivu „La Chose Projects“ v němž působí též jako kurátor, například „Anthology of Optimism“ v Berlíně.

Neuchschäfer chápe malířství jako samostané umění, které mu umožňuje přemýšlet o skutečnosti. Vnímání je stále více závislé na vědění: díky nepřetržitě narůstajícímu množství volně přístupných informací se nám svět zdá být zcela jasný a vysvětlitelný. Zatímco jsou souvislosti v politice, hospodářství a vědách komplexnější a zatímco se neustále znásobuje samota a anonymita v propojené mase lidí, ztrácí svět postupně svá tajemnství.

Alex Neuschäfer si s oblibou ve svých obrazech klade otázky, sestavuje hádanky, porušuje zažité úhly pohledu nebo nastiňuje alternativy. Hraje si s konstrukcemi utopií plných touhy, zdánlivě romantických fantazií úniku před civilizací a konstrukcí pojmu „vlast“. V současnosti se zajímá o systémová uspořádání jako jsou rastry, sítě souřadnic nebo binární logika digitálních médií a jejich poruchy vzniklé ať už náhodně či vědomě. Lze říci, že jeho obrazy ukazují konflikt mezi chaosem a kontrolou, pravidelností formy a svobodou, který je výsledkem vědomého porušení řádu, a často také rozporu mezi vyobrazením a použitým materiálem.
Zde se můžete podívat na Alexovu videoprezentaci.
Rezidence je podpořena Česko německým fondem budoucnosti Goethe Institut Prag.
    

http://www.alexneuschaefer.de/