Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Althea Thauberger

Althea Thauberger studovala vizuální umění a fotografii na Concordia University v Montrealu a na University of Victoria v Kanadě, ve Švýcarsku získala doktorát mediální filosofie. Má za sebou mnoho veřejných projektů a sólových i kolektivních výstav. Pedagogicky působila na řadě uměleckých škol, mj. na Harvard University v Cambridge.

Dílo A. Thauberger bylo prezentováno na Biennale of Sydney, National Gallery of Canada, The Andy Warhol Museum v Pittsburgu, na 7. Manifestě v Tridentu, v Kűnstlerhaus Bethanien v Berlíně aj.

Práce Althey Thauberger jsou typické tím, že vyžadují spolupráci nebo interakci s jednotlivci, skupinami a komunitami. Jejich výsledkem jsou performance, filmy, videa, zvukové záznamy, dokumentace, knihy. Přitahují ji sociální prostory, skupiny lidí, které existují v určitém odloučení či vydělení a jsou často předmětem sociální kontroly. O projektech Althey Thauberger se často píše, že vyvolávají zvláštní napětí empatie a kritičnosti, provokují debaty, které se týkají etiky spolupráce. Její dílo v každém případě velmi hluboce promýšlí, jaké jsou důsledky toho, že pracuje v sociálně a politicky nabité realitě.