Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Andrea Monroy Palacios

Andrea se narodila, žije a pracuje ve středoamerickém státě Guatemala. Je architektkou, v roce 2011 se vydala i na uměleckou dráhu.

Umělkyně rozvíjí své projekty různými technikami a za užití různých médií, přičemž se věnuje široké škále témat - gender, historická paměť, guatemalská textilní tradice apod. Její textilní tvorba je unikátní především tím, že je založena na výzkumu, designu a tvorbě „güipiles“(mayský oděv). V současné době se více věnuje řemeslnému procesu spojenému s guatemalským textilním hnutím. Tento proces pomohl Andree lépe pochopit kontext řemesné práce a ovlivnil i její rozvoj jakožto umělkyně. Její práce ukazuje, že chápe, pamatuje si a má cit pro práci druhých.

Její umělecká tvorba byla součástí různých sbírek a známých uměleckých prostorů v Guatemale, např. Bienal de Arte Paiz, Juannio Auction/Contest of Latin American Art nebo Centro de Cooperación Española. Od roku 2014 je zapojena do projektu „Sitio/Seña“ (Prostor/Znamení). Jedná se o skupinu tvořenou umělci z Guatemaly a Panamy. Její členové uchopují textil jako základní médium umělecké tvorby, obzvláště se zaměřují na problematiku spojenou s migrací. Skupina předváděla své práce v Quetzaltenango v Guatemale, na Bienal Centroamericana de Arte na Kostarice, New School v New Yorku a v Museo Tambo Quirquicho v Bolívii.