Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Angelus/Orr

Partneři
Angelus/Orr

Umělecké duo Angelus/Orr (Micah Angelus a Elizabeth Orr) působící v Americe navrhuje zkoncipovat svou rezidenci jako výzkum a zároveň tvorbu série skulptur. Jedná se o první spolupráci Angelus/Orr v takto velkém měřítku.

V duchu obdivu a zkoumání symbolických děl v umění specificky pracujeme skrze skulpturní formy - testujeme modely politické a formální kritiky, ptáme se jak a jaké formy skulptury pojímají k vyjádření určitých ideologií. Naše projekty jsou zároveň zaměřeny na výzkum; v MeetFactory se budeme pokoušet prohlédnout skrze politické podmínky v USA a historii českých skulpturních a veřejných projektů.

Za současného politického stavu v USA dochází ke vzrůstající krystalizaci napětí v okolí veřejných monumentů. Síla a symbolika ve veřejných skulpturách razila cestu obsažné debatě o reprezentaci a represi moci a identity. Tato debata by mohla a měla udělat stěžejní otázku, kterou si pokládá i náš projekt, jmenovitě: jak rozdílné vládní garnitury viděly a podporovaly umělce ve veřejných projektech, a jak federální vliv utvářel uměleckou produkci ve veřejném prostoru - jak v obsahu, tak v předmětu?Může práce obsahovat kritiku současnosti?Má tato kritika nálepku data expirace? Je čas ve skulptuře vrytý nebo z ní může vyvanout? 

Micah Angelus(narozen 1980 v Novém Mexiku, žije a pracuje v Brooklynu v New Yorku)V posledních dvou letech Micah Angelus dělil svůj čas mezi své studio v České republice a v New Yorku. Micah nedávno vystavoval v (umělecké galerii) SORT ve Vídni a je držitelem titulu BFA z New School v New Yorku.

Elizabeth Orr (narozena 1984 v Los Angeles, žije a pracuje v Brooklynu v New Yorku)Elizabeth Orr je filmařkou a umělkyní. Její práce byla vystavována mezinárodně, včetně Artists Space Books and Talks (v New Yorku), Stedelijk Musea v Nizozemsku, Anthology Film Archives (v New Yorku), Recess (v New Yorku) a Muzea moderního umění ve Filadelfii. Měla I zakázku MOCAtv a Cerpenter centrem na Harvardské univerzitě. Je držitelkou titulu MFA z Milton Avery Graduate School na Bard College.

Rezidence je podpořena Velvyslanectvím USA v České republice.