Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Anna Konjetzky

Choreografka Anna Konjetzky už několik let sleduje nekompromisně svou cestu uměleckého výzkumu. S nenasytnou zvídavostí zkoumá prostorová uspořádání, hranice scénického představení (performance) a složitou interakci těla, prostoru a jak je toto vše vnímáno. Centrem jejích snah je aktivní vkládání smyslové informace do prostoru, kdy opouští klasický prostor jeviště a dává přednost instalačním prostorům nebo formátům peep-show. Nabízí pohledy ze všech stran nebo pouze skrze otvory ve stěně, jako ve svých posledních dílech „Abdrücke“ a „Fern“.

Do představení zasahuje filmovými díly nebo videem, čímž otevírá nové pohledy a vrhá nové světlo na tělo, které ukazuje mimo kontext představení (performance), nebo se na ně zaměřuje v detailních záběrech. Pokud jde o obsah, dílo Anny Konjetzky čerpá z výrazové síly a narace, kterou poskytují fyzické (tělesné) stavy. Společně s vystupujícími hledá odpovědi, které tělo dává ve změněných situacích a stavech. Pohyby, které takto vznikají, mohou být nepostřehnutelně malé – vnitřní a vnější chvění; plynulé, virtuózní pohyby nahoru a dolů; klidný postoj nebo pokřivení těla. Tělo a jeho identita jako zásobárna zkušeností jsou srdečním tepem děl Anny Konjetzky.

Anna Konjetzky studovala na škole fyzického divadla „Lassaad“ (J. Lecoqova metoda) v Bruselu a současný tanec a body weather v Bruselu a Berlíně. V letech 2005 až 2008 pracovala jako asistentka choreografky Wandy Golonka v Schauspiel Frankfurt.  

Umělkyně získala několik cen a stipendií, např. v roce 2006 taneční stipendium od Berlínské kanceláře Senátu pro školu Germaine Acogny v Senegalu. V roce 2011 získala taneční stipendium města Mnichov. V roce 2009 vyhrála soutěž ‚operare’ berlínské Současné opery. Na festivalu euro-scene Lipsko 2009 získává 1. cenu v soutěži „Das beste deutsche Tanzsolo“ za své sólo „Elephantengedächtnis“ pro tanečnici Sahru Huby. V roce 2013 byla nominována na cenu Georga Taboriho a v letech 2012 až 2014 se účastnila projektu ‚global city – local city‘ spolu s 15 dalšími evropskými umělci. V roce 2014 se zúčastnila choreografické výzkumné akademie ZHDK (Zürcher Hochschule der Künste) v Curychu. V roce 2014 získala cenu „Förderpreis Tanz“ města Mnichova. 

http://www.annakonjetzky.com/