Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Anne-Claire Barriga

Anne-Claire Barriga se narodila v roce 1985 ve francouzské Bretani. Po ukončení kurzu sociológie (EHESS) a literatúry (Univerzita Sorbonna) v Paríži vyštudovala Školu úžitkového umenia v Prahe, kde študovala okrem iného patafyziku, šialených spisovateľov a vlny v surfových videách. Většinou pracuje s textem a videem a často používá obě média simultánně s rafinovaným přístupem k jazyku, vytváří směsici fragmentárního diskursu, parafrází a paměti.  

I když se narace Anne-Claire Barrigy někdy může zdát složitá, je vždy instinktivním a autentickým odkazem na skutečnost. Zabývá se konkrétními tématy, jako je nepřátelská kolektivní organizace lidí (práce v továrně, manipulace v kapitalistické společnosti...) i abstraktnějšími otázkami ve svých pozorováních (oceán). Anne-Claire Barriga se obecněji zaměřuje na studium jevů a přírodních úkazů. V jejím díle jsou přírodní a člověkem vytvořené fenomény znázorňovány jako nevyhnutelné vlny záměru, nekonečné i nepřítomné, přitažlivé i hrozivé. Objevují se a mizí, nezanechávajíce jinou stopu než vzpomínku na svůj pohyb.  

Ve svých nedávných dílech rozšířila Anne-Claire svou práci o realizaci objektů prezentovaných společně s jejími texty a videi jako jedna instalace. Objekt, často vystavovaný jako důkaz, jako hmotná konkretizace jedné mutace, zasahuje do vymyšleného příběhu a staví diváka před otázku hranic mezi skutečností a filmem.  

V roce 2015 pracovala umělkyně také s halucinacemi a na sérii tichých písní (silent songs).