Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Asunción Molinos Gordo

Asunción Molinos Gordo ve své tvorbě zpochybňuje kategorie, které definují "inovace" v tradičních diskurzech dneška, prozkoumává různé formy dominance v intelektuálním pátrání od městských až po venkovské.  

Ve svých dílech využívá instalace, fotografie, video, zvuk a další média k prozkoumání oblasti venkova, jež je poháněno silnou touhou pochopit hodnotu a spletitost jeho kulturní produkce, stejně tak jako zátěž, která udržuje venkov neviditelný, opomíjený a přehlížený jako hájemství folklóru či mytologie.  

Asunción se zaměřuje na život současných rolníků, které chápe nejen jako výrobce potravin, ale také jako kulturní činitele zodpovědné za udržení tradičního poznání a vytváření nových odborných znalostí, tak aby vyhovovaly současným výzvám. Podílela se na vytváření děl reflektujících problematiku využívání půdy, nomádskou architekturu, stávky zemědělců, územní byrokracii, proměny venkovské práce, biotechnologie a globální obchod s potravinami.  

V roce 2015 Asunción vyhrála Sharjah Biennial Prize se svým projektem WAM (World Agriculture Museum). Její práce byla vystavována na mnoha místech, včetně MUSACu (León), CA2M (Madrid), Matadero (Madrid), La Casa Encendida (Madrid), Arnolfini (Bristol), Delfina Foundation (Londýn), The Townhouse Gallery (Cairo), Darat Al Funun (Ammán). V současné době je zastoupena galerií Travesia Cuatro.
 

Žije a pracuje mezi Egyptem, Ománem a Španělskem.

http://www.asuncionmolinos.com/index_uk.html