Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Aurélie Laurène Bayad

Partneři
Aurélie Laurène Bayad

O umělkyni:
Návyková síla internetu je skutečná a kdo to ví lépe než Aurélie Bayad. Ve světě po internetu, kde se IRL (in real life, v reálném životě) stále více spojuje s URL, přicházejí nové možnosti proniknutí do našeho každodenního života. Ve své všestranné umělecké praxi Bayad používá video, fotografii a představení k porovnání s chaotickými a nečistými myšlenkami a touhami našich hyperrealistických (co je skutečné?) identit, pečlivě konstruovaných tak, aby splňovaly nová pravidla a očekávání, stanovená digitálními sféra falešných lajků a temné webové erotiky. Bayad používá svůj fotoaparát, své tělo i tělo ostatních a své subjektivní texty k vytvoření nového estetického jazyka pro nové touhy naší současné kultury. V slizkém a mazlavém, ošklivém a nechutném, levném a třpytivém prostředí sledujeme, jak rozvíjí personae jí natočených a fotografovaných subjektů (často jí samotné). Bayad skrývá své portrétované objekty za měkkým nostalgickým odstínem kýčovité kultivace osmdesátých a devadesátých let, natáčí své filmy s nevypočitatelnými a exstatickými sekvencemi, dává jim srdcervoucí zvukové stopy a nebojácně se dívá zpět do objektivu, jako by se nás ptala: „Jaká je tvá skutečná osobnost? Co je skutečná krása? Jaká je vaše skutečná touha, váš fetiš? Koho chcete, abych viděl?” S jejími nadpozemskými standardy krásy, jejími vnitřními a dehonestujícími, ale barevnými setkání s jídlem a jinými každodenními látkami a její upřímné výslechy intimity, dávání a přijímání, lásky a zneužívání - tak relevantní, že vás mohou přimět, abyste se začali třást pochybnostmi o sobě.

Vzdělání:
V roce 2012 studovala v Paříži v ateliéru de sèvres.
V letech 2013 až 2016 studovala fotografii na Královské akademii výtvarných umění v belgických Antverpách. Během studií absolvovala erasmus v UMPRUM v ateliéru Sasha Valta a Hynka Alt, nyní dokončuje magisterské studium v ​​Kask v Gentu.

Vybrané výstavy:
2021 - Tiff, Fomu, Antwerpy, Belgie Vruchtbar, Het boss, Antwerpy, Belgie
2020 - Prospectus, AAIR, Antwerp Belgie Stardom, IMPAKT Channel, online
2019 - Dream of Venus, In de Ruimte, Ghent, Belgie Look at me baby, I’m yours, Penthouse Art Residency, Brussel, Belgie Biennale van België, Ghent, Belgie
2018 - 3hd festival, Berlin, Německo HABITAT festival, Leuven, Belgie
2017 - Internet fame, pavillon for “the wrong digital biennale”, online Nightwatch, FOMU Anvers, Belgie

S laskavou podporou Delegation of Flanders v České republice a Slovenské republice.

Datum rezidence: 1.10. 2021 – 31.10. 2021