Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Danielle Höfler

"Mým hlavním cílem během rezidenčního pobytu v MeetFactory je navázat větší kontakt mezi Prahou a Zhořelcem a prezentovat zde tamější zvyky a památky."

Danielle Höfler je umělkyní a kurátorkou. Pochází z pohraničního města Zhořelec v Německu. Svůj přístup ke kurátorské praxi popisuje jako „partyzánský styl“ se zaměřením na neoficiální výtvarnou scénu daného regionu. Její výstavy vždy reprezentují přechody mezi různými uměleckými obory a skládají se z konfrontačních dialogů mezi umělci, publikem a místní veřejností. Tím dochází k bourání pomyslných hranic mezi jednotlivými zúčastněnými, což je motiv, který v její tvorbě můžeme často nalézt cíleně vytvořený, zastupující otázku pohraničí, ve kterém žije.

Velmi důležitým aspektem pro ni a její tvorbu je také propojování umělců s lidmi, kteří mají minimální či nulové povědomí o umělecké scéně, a prezentace uměleckých zásahů v okolí daného regionu.

Například jedním z důsledků jejího výzkumu práce Ludwiga Kunze, redaktora post-expresionistické literatury z roku 1920, se ve Zhořelci opět rozproudil zájem o jejich mezinárodně uznávaného rodáka. Po uspořádání dvou výstav, na kterých prezentovala neoficiální výtvarnou scénu zhořeleckého regionu, začala mapovat umělecké scény v pohraničí německo-polských hranic, v regionu Horní Lužice a Dolního Slezska.

Rezidenci Danielle Höfler laskave podporuje Goethe Institut Prag.