Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Elodie Gallina

Elodie Gallina obhájila magisterský titul v oboru “Aplikované cizí jazyky” a “Kulturní management”. Zajímá se o vizuálním umění, hudbu a hudební tvorbu.

Po své první pracovní zkušenosti v Londýně se připojila k nezávislému francouzskému hudebnímu vydavatelství 
Ici d’ailleurs v Nancy a podporovala vývoj současné a experimentální hudby v rámci festivalu Why Notev Dijonu.
 V roce 2006, v rámci festival Continuum, který byl pořádán organizátory Why Note ve spolupráci s uměleckým centrem Le Consortium, se seznámila s hudebním průkopníkem Elianem Radigue a významným skladatelem Charlesem Curtisem, mimo další hudební umělce. Tato zkušenost ji přivedla ke zkoumání významu zvuku a hledání jeho neviditelných forem. Po několika vlastních experimentálních projektech, sepsala esej na téma “sound art” (v překl. zvukové umění), ve které zkoumá vztah mezi zvukem a vizuálním uměním. Zaměřila se na vnímání zvuku, umělecké instalace založené na představivosti a kontext času a prostoru. Prostor odhaluje jako teritorium pro mentální a emocionální experiment a nahlíží na něj v měřítku intervalů, kdy zvuk/ticho obemkne náš prostor, předměty kolem i sám sebe.  

Vedle těchto zkoumání, vytváří fotografie zobrazující běžné prostředí, které maji za cíl spustit naše emoce a ukázat nám nové možnosti chápání naší reality.  

V současné době pracuje Elodie Gallina jako kurátorka rezidenčního programu v Evropském uměleckém centru CEAAC ve Strasbourgu. Mezinárodní rezidence tohoto centra také koordinuje a produkuje výstavy v jeho prostorách. Stále se ale zabývá i hudbou a kooperuje s vizuálními a hudebními umělci, aby nadále zkoumala status zvuku v příhodné době, kdy dochází k dematerializaci uměleckých objektů.