Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Eva L'Hoest

Eva L’Hoest (narozena v roce 1991 v Lutychu, Belgie) dokončuje magisterské studium v oboru “videoart” na Královské akademi výtvarného umění v Lutychu. Její práce byla již vystavena v Belgii, Německu a Číně. Od roku 2010 patří Eva do skupiny mladých umělců pod názvem “La Superette”, která je včleněna do galerie na ulici “Neuvice” v Lutychu a zároveň propaguje různorodé akce. V roce 2014, koordinovala skupina  projekt v rámci  hudebního festival “Dour”, ve kterém spojila multižánrové a hudební performance.  

Můj výzkum je založen na přístrojích, které jsou schopné vytvářet postavy a tvary, transformovat běžné vizuální ilustrace do abstraktních projevů a popisů, podobných antropomorfním krajinám
.


Navzdory primární důležitosti světla v mé práci, natáčím převážně v noci. Prostředí noci mi pomáhá izolovat předměty jeden od druhého a získat jistý klid, který zvýrazní schopnost jednotlivých elementů promítnout se na video. Je zde vytvořena paralela  mezi tím, kdo natáčí ve tmě a pozorovatelem, který je ponořený v neznámém prostředí promítací místnosti.
Stav koncentrace vyžadovaný systémovým zařízením pro nahrávání mě ponořuje do stavu blízkému hypnóze, podobnému ke stavu,v jakém by se nacházel zhypnotizovaný divák. Reflexivní rozměr mojí práce je založen na senzitivním průzkumu vizuálních forem.