Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Garance Malivel

Jak se můžeme kriticky zamýšlet nad našimi kulturními, ekonomickými a sociálními rámci způsobem, který bude individuálně i kolektivně nápomocný a posilující? Jak se posuneme od pouhého zaznamenávání problémů našich současných demokracií k odvaze představit si, vytvářet a uskutečňovat alternativy?

Toto jsou některé z otázek, kterými se Garance Malivel zabývá prostřednictvím svého výzkumu a díla, kde uplatňuje kombinaci tvůrčích postupů, kurátorství, publikační činnost a workshopové formáty. Má zájem o rozvoj setkávání různých akademických a neakademických disciplín, a to prostřednictvím plodných způsobů experimentování. Zvláště se zabývá průsečíkem mezi uměleckým výzkumem, sociálními otázkami a aktivismem, a tématy z oblasti sociální ekologie, ekologické spravedlnosti, pojetí společného dědictví lidstva a alternativní pedagogiky.

Po studiu dějin a teorie umění, muzejnictví, kulturního zprostředkování a sociologie se stala pomocnou kurátorkou v pařížském Bétonsalon – Centru pro umění a výzkum. Později začala pracovat samostatně na různých projektech. Na základě myšlenky prefigurativní akce a politiky bude během své rezidence v MeetFactory provádět výzkum charakterizovaný a podporovaný kolaborativními formáty v podobě skupinových diskusí a praktických dílen jako prostředku navozujícího kolektivní myšlení a poznání získávané zkušeností.