Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Gil Delindro

Gil Delindro (*1989) je multidisciplinární umělec, zpracovávající téma konfliktního vztahu mezi přírodou, egem a technologií v hraničních oblastech několika médií: filmu, instalace, performance a terénního výzkumu. Jeho dílo nabízí vazbu mezi médii a vyrovnává se s koncepcemi, jako je animismus, pohyb, rozklad a postdigitální konflikty.   

Zvuk je spojujícím prvkem Delindrova uměleckého vyjádření, představuje nehmotnou povahu hmoty, nepřetržité hroucení přítomnosti do minulosti, která nemá pevný tvar – tato myšlenka je ústřední otázkou jeho díla, jak vnímáme nehmotné a nepostřehnutelné procesy v přírodě, jak dalece si můžeme být tohoto pohybu vědomi. Delindro primárně pracuje se syrovými organickými prvky a analogovými procesy vlastní výroby, čímž vytváří velmi fyzická, smyslová a obnažená díla, která zahrnují jak konkrétní, tak imaginární krajinu. Jeho instalace se často stávají nezávislým bytím, s životností, která se zabydlila v přechodném stavu mutace, kde mohou vedle sebe existovat redukcionismus i holismus.  

Gil Delindro žije střídavě v Portu a Berlíně. Jeho dílo, za něž získal řadu ocenění, bylo prezentováno v nejrůznějším prostředí, od zapadlých venkovských oblastí k muzeím a výstavním síním v Torontu, v São Paulu, Marakéši, New Yorku nebo v Evropě. Delindrova činnost vychází z nepřetržitého výzkumu odlehlých terénních lokalit – koncem roku 2015 byl jedním z umělců vybraných pro tříměsíční rezidenci na Sahaře, nazvanou The Weight of Mountains. V roce 2017 se zúčastní výzkumného projektu v Amazonském deštném pralese. 

http://www.delindro.com/