Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Gyula Muskovics / Tamás Páll / Viktor Szeri

Partneři
Gyula Muskovics / Tamás Páll / Viktor Szeri

Gyula Muskovics / Tamás Páll / Viktor Szeri

SUMMIT / SHROMÁŽDĚNÍ

Nastal čas, Sestry a Bratři, a nyní se všichni shromáždíme, abychom odhalili cosi, jehož existence je již jasná a nezvratná. Důvodem shromáždění je nevyhnutelná úloha,nutnost učinit onen revoluční krok:nejlepší svědectví - ten jediný krok, jenž je třeba učinit. Neboť jsme se ocitli na hraně a toto je naše poslední naděje. Jsme přesně v bodě, ve kterém už nemůžeme dále setrvat, aniž bychom byli výrazně zasaženi tím, co se má stát. Cyklus se dostal ke konci, A pro vás jediným způsobem, jak přežít rekonstrukci je to, že se k nám připojíte. Věřte nám, vezměte si léky, které vám nabízíme, a nezapomeňte, v temném lese musíte horlivě vyrazit vpřed, abyste byli schopni spatřit světlo, abyste byli hodni stát se svědky Budoucí události.

Summit je imerzivní performance spekulující o temných scénářích budoucnosti. Nejnovější projekt kurátora/teoretika Gyula Muskovicse, tanečníka/choreografa Viktora Szeriho a 3D umělce/herního designéra Tamáse Pálla je kolektivním smutečním rituálem, přípravou na onu nepředvídatelnou, ale přesto již zjevnou Budoucí událost. Trio připravilo tento projekt v Meetfactory v rámci mezinárodního Visegrádského fondu pro umělecké rezidenční programy.

Vytvořili a ztvárnili: Gyula Muskovics, Tamás Páll a Viktor Szeri.

Hudební kompozice a živé vystoupení: András Molnár

Více informací o projektu:
dancefeed.org
vimeo.com

O umělcích:

Viktor Szeri (nar. 1993) je nezávislý tanečník a choreograf působící v Budapešti. V roce 2014 absolvoval Budapešťskou akademii moderního tance, začal pracovat na sólových představeních a zapojovat se do skupinových projektů. Pro jeho práci jsou charakteristické transmediální experimenty. Jeho představení se zabývají kulturou mládeže, subkulturami a neobvyklými identitami. Jeho sólová představení byla uvedena na různých místech v Budapešti a Berlíně, včetně divadel, výstav a festivalů. Představení s názvem ∆YOU TAKE MY BREATH AWAY∆ bylo uvedeno jak v divadle Artus Theater a tranzit.hu v Budapešti, tak také jako součást série Montag Modus v Collegium Hungaricum v Berlíně. Jeho další sólová představení (The muffin what we used to make together; get ahold of it) byla mimo jiné uvedena v prostorách Trafó House of Contemporary Arts v Budapešti. Na budapešťském Off-Biennale představil také svůj smyšlený léčebný projekt Enjoy, Meanwhile I’m Working. Jeho nejnovější choreografie (Sandy is going out; Melinda’s Dream) byly představeny v divadlech MU Theater a Castle Green v Budapešti. Jako tanečník spolupracoval s několika maďarskými a mezinárodními choreografy, jako jsou Csaba Molnár (The Ox), Imre Vass (Tanking place), Doris Uhlich (Sesmic Session) nebo Anne Van den Broek (WArd/waRD). V roce 2017 spolupracoval na skupinovém projektu třetího Visegrádsko-Tureckého festivalu v Istanbulu a získal stipendium DanceWEB2017 na festivalu ImpulsTanz ve Vídni.

vimeo.com

Tamáš Páll (b. 1989) je herní designer, vývojář a 3D umělec žijící v Berlíně. Jeho díla byla vystavena v uměleckém centru FACT v Liverpoolu, Panke galerii v Berlíně, Ludwig muzeu a v Trafó House of Contemporary Arts v Budapešti. Je spoluzakladatelem umělecké skupiny Rites Network, která má za cíl s pomocí herních nástrojů vytvářet nové prostory pro zážitky, pozorovat a simulovat fungování komplexních technologických systémů ve specifických společenských kontextech a přetvářet je ve světy, které pečují o své vlastní generativní schopnosti. Od té doby co v roce 2016 absolvoval v Budapešti Univerzitu designu a umění Moholy-Nagye se jeho výzkum a umělecké směřování soustřeďuje na vzestup umělé inteligence, post-human systémy a techno-dystopie. Jeho nejnovějším projektem v rámci Rites Network s názvem Rromok je simulační hra z pohledu umělé inteligence. Ta byla objednána a publikována Victoria and Albert muzeem v Londýně v říjnu 2018.

vimeo.com
rites.network
arbitraryvault.com

Gyula Muskovics (b. 1988) je nezávislý kurátor se sídlem v Budapešti. V minulosti pracoval pro několik institucí a organizací v Budapešti, jako například Ludwig Museum, tranzit.hu, Off-Biennale a Trafó House of Contemporary Arts. Od roku 2013 do roku 2018 působil jako vrchní editor Tranziblogu, jednoho z nejznámějších maďarských uměleckých časopisů, a krátce také působil v editorském týmu Mezosfery. V roce 2013 získal magisterský titul z umění a teorie designu na Univerzitě umění a designu Maholy-Nagye a následně zde pokračoval v doktorském studiu v rámci programu kultury a designu. Jeho zájmy sahají od tvorby performativních výstav, avantgardní módy a queer teorií, až po moderní tanec. Jeho kurátorská činnost je založena na spolupráci s dalšími kurátory, umělci a designéry, kteří pracují s různými médii. Ve své práci zkoumá politický potenciál osobnosti a jeho relevantnost při vzdorování sociálním normám a politickému tlaku. V roce 2018 se účastnil kurátorské rezidence na desátém Berlínském bienále.

Rezidence Gyuli Muskovicse, Tamáse Pálli and Viktora Szeri je podpořena z programu International Visegrad Fund Performing Arts Residency.