Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Oleh Shpudeiko (Heinali)

Partneři
Oleh Shpudeiko (Heinali)Oleh Shpudeiko (Heinali)Oleh Shpudeiko (Heinali)

Oleh Shpudeiko je ukrajinský skladatel a zvukový umělec, který nahrává pod jménem Heinali. Specializuje se na elektronickou hudbu a modulární syntézu, přičemž se inspiruje starověkou hudbou a středověkou polyfonií. Oleh píše hudbu pro hry, filmy a performance, vytváří zvukové umělecké instalace a pořádá živá vystoupení. Mezi jeho díla patří oceněná hudba k videohře BOUND od Plastic/Sony Santa Monica, album MADRIGALS 2020 zařazené do užšího výběru na Ševčenkovu národní cenu a skladby a zvukové umělecké instalace pro Muzeum moderního umění v New Yorku (MoMA), Národního muzea umění Ukrajiny (NAMU) a Muzea moderního umění v Oděse (MSIO).

Má za sebou dlouhou historii živých vystoupení, včetně vystoupení na místech a festivalech, jako jsou NEXT v Bratislavě, Primavera v Barceloně, Unsound v Krakově, Illuminate v Adelaide, Ephemera ve Varšavě; kyjevská Plivka a Mystetskyi Arsenal a ukrajinský Next Sound. Od roku 2019 je Oleh společně s Alexejem Šmurakem spoluautorem a spolupořadatelem ukrajinské vzdělávací platformy АШОШ, která představuje sérii podcastů, vlogů a přednášek, jež přístupným jazykem pokrývají širokou škálu témat souvisejících s hudbou a zvukem, jako je historie a teorie staré hudby, fenomenologie groovu, tělesný výraz v elektronické hudbě, hudba jako násilí a zvuk jako zbraň.


​Heinali je umělcem podpořeným platformou SHAPE+ v období 2023/2024. Platforma SHAPE+ je spolufinancována programem Kreativní Evropa a finančně podpořena Ministerstvem kultury České republiky.


Termín rezidence: 14. 2. - 3. 3. 3. 2023  

SoundCloud
Bandcamp


SHAPE+ je tříletá iniciativa spolufinancovaná Evropskou unií a podporovaná Ministerstvem kultury České republiky.