Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Hynek Alt

O umělci:

Hynek Alt je vizuální umělec působící v Praze. Ve své práci se zaměřuje převážně na postkonceptuální přístup k médiu fotografie a výzkum fotografického obrazu, který ukotvuje v prostorových instalacích, často využívajících spíš principy a charakter reprodukovaného záznamu, než fotografii samotnou. 

Společně s Aleksandrou Vajd vedl v letech 2008 až 2016 ateliér fotografie na UMPRUM v Praze. Od roku 2017 působí na Katedře fotografie FAMU v Praze, kde založil Ateliér fotografie a nových médií. Pravidelné schůzky ateliéru jsou součástí rezidence v MeetFactory. Vedle své volné umělecké tvorby se věnuje také fotografické dokumentaci uměleckých děl a výstav, kterou využívá jako prostředek pro výzkum. Často spolupracuje s dalšími umělci a teoretiky na kolektivních projektech. Je zastupován Lucie Drdova Gallery v Praze.

Vzdělání:

Hynek Alt vystudoval fotografii na FAMU v Praze a v rámci Fulbrightova stipendia postgradualni program Visual Research Lab na State University of New York at New Paltz. 

Vybrané výstavy:

Jeho práce byla prezentována na společných i samostatných výstavách v místním i mezinárodním kontextu, mimo jiné na Prague Biennale Photo 3, Prague Biennale 5, v Astrup Fearnley Museet v Oslu, Design Cloud’s Gallery Chicago, Carrousel du Louvre v Paříži, MUMOK ve Vídni, Samuel Dorsky Museum of Arts, New Paltz, Center P74 v Lublani, na Bard College, NY, v Centru pro současné umění Futura, galerii Meet Factory, Galerii hlavního města Prahy, PLATO v Ostravě a mnoha dalších.

Datum rezidence: 1. 2.–31. 5. 2019