Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Ilka Theurich

Partneři
Ilka TheurichIlka TheurichIlka TheurichIlka Theurich

Ilka Theurich (1971) je audiovizuální umělkyně a performerka. Žije v německém Hannoveru. Proslula experimentálními a provokativními díly, které odhalují společenským normám navzdory limity sociálního vlivu, kdy se zaměřují na dopady činnosti i nečinnosti, aktivity, projektů a politických strategií na člověka a komunitu. Její umělecká praxe se tak točí kolem otázky performativního kontextu prostoru, horizontální demokracie, kritické prostorové praxe a politiky prostoru. Zajímá se o využití sociálně-poeticky-performativních praktik v metodologii kritické prostorové praxe. Vedle toho se také podílí mimo jiné jako konzultantka na konceptualizaci a implementaci performativně-uměleckého výzkumu v rámci městského plánování a architektury.
 


Vzdělání:

V Hannoveru, Berlíně a Tokiu studovala obor Výtvarná umění se zaměřením na audio tvorbu. Performatiku vystudovala na helsinské Univerzitě umění, kde se také prohloubil její zájem o performativní umění. Na počátku milénia se pustila do vlastní tvorby, kdy se zabývala mnohdy fyzickou výdrží, silou vůle a zapojením publika. Za celou kariéru využívala velké množství médií, ať už se jednalo o in situ, audiovizuální či site-specific instalace, site-specific performance, kresbu nebo participační projekty ve veřejném prostoru. Její performance jsou pokaždé surové a intenzivní.

Výstavy:
Ilka Theurich vystavovala a vystupovala v celé řadě zemí a kontextů, a to jak v galeriích a muzeích, tak na mezinárodních festivalech performance, jako byly Espacio de Arte Contemporáneo v uruguayském Montevideu, mezinárodní festivaly performativního umění OPEN v čínském Kantonu a ZERO PLATFORM v myanmarském Yankounu společně se 17. architektonickým bienále v kulturní čtvrti benátského ostrova Giudecca.
Během rezidence v MeetFactory bude pracovat na novém projektu jménem „The Sound of the Dying Forest“, který bude zahrnovat i možnost si vyzkoušet virtuální realitu. V nových dílech Theurich navádí návštěvníky k tomu, aby se zamysleli nad vlastním vztahem k přirozenému světu a nad dopadu lidské činnosti na životní prostředí. Jde jí o to, aby nám její tvorba připomínala, jak je důležité zachovat a uchránit planetu Zemi pro budoucí generace.


Datum rezidence: 1. 3. 2023 - 30. 4. 2023
 


Rezidenci Ilky Theurich podporují Evropská unie a Goethe-Institut formou grantu z programu CULTURE MOVES EUROPE.ILKA THEURICH – UMĚNÍ https://ilkatheurich.blogspot.com/
ILKA THEURICH - COACHING https://www.ilka-theurich-coaching.de/
STUDIO: ILKA THEURICH - ateliér https://atelierperformance.blogspot.com/