Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Jakub Woynarowski

Jakub Woynarowski je umělec, návrhář a nezávislý kurátor, který žije a pracuje v polském Krakově. Absolvoval akademii výtvarných umění v Krakově, kde v současnosti učí v ateliéru Narativní kresby a vede kurs Vizuální narace. V poslední době spolupracoval s Institutem architektury jako autor umělecké koncepce pro Polský pavilon na 14. bienále architektury v Benátkách (2014).

Spolu s Aneta Rostkowskou řídí fiktivní instituci současného umění, CCA Wawel Castle, jako výraz "gonzo kurátorování", performativní kurátorské praxe inspirované gonzo žurnalistikou, která se snaží zpochybňovat umělecké instituce a zavedené formáty výstav.
V praxi zkoumá proveditelnost aplikování různých forem vizuální narace jako nástroje teoretické reflexe a věnuje se tématům souvisejícím s „archeologií avantgardy“, kdy zdůrazňuje podobnosti mezi uměleckými díly starověku a výdobytky umění 20. století.

Woynarowski hledá inspiraci v teoriích spiknutí a v ikonografii systémů tajné vědy – alchymie a svobodného zednářství, a konkrétněji v písmenech abecedy a tématech jim přisuzovaných. Nepatrné zásahy do zavedených konotací umožňují hravé nové kombinace oddělených složek v jeden celek.  

http://www.wernalina.blogspot.cz/