Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Juraj Gábor

Partneři
Juraj Gábor
Juraj Gábor (nar. 1985) absolvoval roku 2011 Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Studium začínal na Katedře socha, object, instalace a ukončil na Katedře intermédií a multimedia v Ateliéru prostorových komunikací+ u Antona Čierného. Během studia VŠVU strávil dva semestry na Katedře malby a jiných médií v ateliéru Jána Bergera. Navštěvoval hodiny kresby u Miloše Bodi, Mariana Mudrocha, Emöke Vargové. Na přednášky o videoumění docházel k Anně Daučíkové. Jeho vnímání souvislostí architektury a života ovlivnili neopakovatelné prezentace teoretika architektury Jana Tabora.Velmi se těšil na diskuzní přednášky předmětu Umění, politika, paměť v podání Martina Šimečky a Františka Šebeje. Jako jeden ze svých vzorů chápe Pedagogický přístup empatického Ladislava Čarného. Kromě výše zmíněného má za sebou rovněž studijní pobyt v estonském Tallinu, kde absolvoval na Katedře sochařství pro něj velmi důležitý workshop Form and Sound u Lukase Kühne nebo hodiny konceptuální kresby Raoula Kurvitze.  

Na jeho vývoji se kromě akademického zázemí podílela rovněž spolupráce na aktivistických a dobrovolnických projektech Buňka pro současnou kulturu v Nitře (kterou založil spol s Danielem Didou, Martinou Kalusovou a Ludmilou Horňákovou), Opuštěná rekreace v Trenčianských Teplicích (Andrea Kalinová, Martin Zajíček). Po studiu se účastnil řady rezidencí (Banská St a nica Contemporary, Stanice Žilina Zárečie, Museum Modern and Contemporary Art of Korea v Soulu a Amazing Cultural Hous v Iksanu, Jižní Korea).
 

V současné době zúročuje ve své tvorbě i životě řemeslnou zručnost získanou na Škole užitkové výtvarné tvorby v Košicích, kde pod vedením Štefana Michalka, Jozefa Kužidla a Juraje Paráka absolvoval obor Kamenosochařství.  

Jeho práce jsou dodnes realizovány také díky profesnosti a vědomostem jeho otce Jána Gábora a díky lidem a institucím, které důvěřovali jemu I jeho projektům.  


Rezidenci Juraje Gábora i jeho výstavu v Galerii Kostka laskavě podpořil International Visegrad Fund.


https://www.works.io/juraj-gabor