Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Kambui Olujimi

Kambui Olujimi se narodil a vyrostl v Bedford Stuyvesant v Brooklynu. Bakalářský titul BFA získal na Parsons School of Design v New Yorku a magisterský titul MFA na Columbia University tamtéž.

Měl samostatné výstavy v MIT List Visual Arts Center, Massachusetts, v newyorském apexart a Art in General. Jeho díla měla národní premiéru na filmovém festivalu Sundance v Park City v Utahu, v Los Angeles County Museum of Art, ve Studio Museum v newyorském Harlemu a v Museum of Modern Art, NY. Na mezinárodní úrovni vystavoval v Jim Thompson Art Center v thajském Bangkoku, v  Museo Nacional Reina Sofia ve španělském Madridu, v Kiasma Museum of Contemporary Art ve finských Helsinkách a v Para Site v Hong Kongu.

Olujimi získal rezidenční pobyty od Skowhegan School of Painting and Sculpture, ME, od apexart, NY, od Lower Manhattan Cultural Council, NY, od italské Civitella Ranieri, od Fountainhead na Floridě a mnoha dalších. Dále získal granty a stipendia od A Blade of Grass, The Jerome Foundation a The Fine Art Work Center v Provincetown, Massachusetts.

Dílu Kambui Olujimiho se věnovala četná periodika, včetně The New Yorker, Art Forum, Art in America, Brooklyn Rail, The New York Times a Modern Painters. Letos na podzim uvede pařížská Galerie E.G.P. Olujimiho samostatnou výstavu „Blind Sum“ /Slepý součet, sérii fotografií s dlouhou expozicí inspirovaných tanečními maratony 30. let.


Mé dílo se snaží ukazovat kolektivní psychický prostor jako prostředek pro zkoumání sociálních praktik, politik a výměn. Zajímá mě plynulý proces syntetizace neviditelných konstrukcí v nevyhnutelné. Doluji jazyk a estetiku společenských, historických a kulturních konvencí a vynáším je ven z implicitního světa. Jakmile získají gravitaci, váhu a tvar, je možné odhalovat jejich neslučitelnost a iluzorní povahu,“ říká o své tvorbě Kambui Olujimi.

http://kambuiolujimi.com/