Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Laura Eva Meuris

O umělkyni:

Původem tanečnice z Belgie, Laura Eva pracuje jako choreografka, performerka, průvodkyně a praktikantka (somaticko) neuromantických, psycho-magických a šamanských uměleckých praktik.

Říká se o ní, že je realistkou v tom širším pojmu reality, je tou, která proměňuje neviditelno v magii a s velkou a odvážnou láskou a péčí proplétá zlatou nitku prašnou zahradou oddenků podivných rozkoší. Je odhodlaná sdílet svou kreativitu prostřednictvím spekulativních fiktivních příběhů o komunitě a horizontální choreografii, k čemuž využívá principů permakultury, kde existence ve spirálovitých konstelacích umožňuje čelit všem kouskům cyklů nejen nyní, ale i dříve než.

Zážitky, které ji ovlivnily jako umělkyni, získala při spolupráci s Benoit La chambre,  That choreograps us, Les Ballet c de la b, Anna Reti a Ido Batash v Ego trip a Anouk Vandijk Dance Company.

V průběhu let Laura Eva shromažďovala ekologii somatických, psycho-magických a šamanských praktik. Snaží se rozšířit svůj vztah k přírodě a za účelem integrace znalostí, zkušeností a získané praxe pokračuje v budováním svatyně mimo normativní vnímání, která bude místem pro opětovné přehodnocování toho, co znamená být zde, uvnitř zahrady ve skleníku v Hever.

V současné době pracuje na vlastním participativním projektu Tracing the past weaving the future/Sledování minulosti splétání budoucnosti, který inspiruje lidi ke snění, přemýšlení a cítění s choreografiemi a vytváří vedené kolektivní zážitky. Zpochybňuje tak místo, které mají lidé na planetě mezi všemi ostatními živými a neživými tvory zaujmout, a jak zde jako smrtelníci, zapletení do nesčetných konfiguracích míst, časů, záležitostí a významů, existovat. Laura Eva míchá kritiku se šamanismem, který se v prostředí západní Evropy znovu objevuje. Postupně vytváří obraz imaginární etnografické komunity, která dosud ještě neexistuje. Celek zde připomíná oddenek s větvemi na obraze, v koláži, tanci, performanci, tranzu, souhvězdí, ekofeminismu a mnoha dalších oblastech aktivit.

Vzdělání:

Laura Eva studuje na Akademii v Mechelenu, Multidisciplinair Atelieru s Hermanem Van Ingelgem, Sint-Lukas Academy, umění malby, kurz MSC a na Belgické škole šamanismu (Belgian School for sjamanisme). Líbila se jí klasická výuka baletu na Královské baletní škole v Antverpách. Bakalářský titul získala na CODARTS Dance Academy a v roce 2016 byla vybrána pro taneční stipendium pod vedením Tino Sehgala a Louise Höjera.

Vybrané výstavy / spolupráce:

Od roku 2015 spolupracuje se svou spřízněnou duší, choreografem a tanečníkem Pawelem Dudusem. Společně se věnují dlouhodobému zkoumání pojmů lásky, intimity a (sebe)péče #onlyloveisreal, 4 acts in honour of love, Liquid Act/, Liquid Bodies, tréninku neuromantiků, Zahrada queerových potěšení a se Zuzanou Zabkovou je na cestě s horizontální choreografií a spolupracovníky, Newfoundland, Harvesting Darkness a I want to remember all of your shapes. Mimo jiné také spolupracuje na The universe project s Davidem Bloomem a Asherem Levem a Irinou Lav na The New Dionysian Festival.

S laskavou podporou vlámské delegace v Česku a na Slovensku.

Termín rezidence 14. 9.–30. 9. 2020

https://vimeo.com/313440043