Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Markus Selg

Markus Selg vychází z individuálního uměleckého stanoviska a pracuje s velkou škálou médií: počínaje malířstvím, přes plastiky, počítačové technologie, po film a video. V jeho komplexních instalacích přitom lze sledovat svéráznou integraci prostorových struktur a mimořádných osvětlovacích aranžmá. Hlavní roli v těchto scénářích přejímají univerzální a věčně se vracející archetypické motivy z dějin lidstva a mytologie: stvoření, zánik, ztráta a znovuzrození.

Koláže a montáže jsou pro umělce Markuse Selga ústředním tvůrčím principem, s jehož pomocí v instalacích uvolňuje průběžně definovaný obrazový prostor, aniž zanedbává sevřenost a expresivitu svých děl. Jeho obrazy většinou tištěné na látce využívají zářivost barev, která symbolické a ikonické figurace a obrazové segmenty zhušťuje do organicky působících obrazových těles.

Markus Selg je spoluzakladatelem legendární Akademie Isotrop, hamburského uměleckého sdružení, jež na základě odmítání, případně doplňování institucionalizovaného učení na vysokých uměleckých školách usilovalo o autonomně organizované vzdělání umělců. Již od roku 2004 se Selg aktivně podílí na výstavách a projektech různých galerií v České republice.

Jako poslední umělec rezidenčního roku 2010 a host Goethe-Institutu Prag se Markus Selg ubytoval od července do září v ateliéru v MeetFactory. Tam také na konci pobytu prezentoval výsledky své pražské tvorby.

Rezidence Markuse Selga byla podpořena Česko německým fondem budoucnosti a Goethe Institut Prag.

http://www.goethe.de/ins/cz/prj/art/kue/sel/csindex.htm