Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Martinka Bobrikova /NO, SK, SE/ & Oscar de Carmen /NO, ES, SE/

Naše umělecká praxe se vyvíjí v kontextu hodnot, přiřazovaných dnešnímu ekonomickému prostředí. Náš cíl je zkoumat mechanismus lidské nevědomosti, jakožto jedinců patřících do sociální skupiny limitované kapitalistickým systémem s konsekvencemi současného globálního finančního systému. Prezentace naší práce je analýzou současného sociálního ekosystému.

V rámci kontextualizace naší umělecké praxe je naše práce řízena zvukem. Prozkoumali jsme různorodé zvukové procesy, které nás zavedly směrem k experimentování se zvukem, jako k prostředku  realizace zvukových instalací, živých performance, jejich intervencím a k práci s objekty. Náše směřování má účinnost od samotné kompozice, ke zvukovým formátům a samotné vizualizaci práce.


Většina našich projektů byla vytvořena v městském prostředí. V jednotlivých situacích používáme zvukových zásahů ke zvýraznění jiných symbolických a emocionálních hodnot prostředí města. Za pomoci implementace digitálního zvuku, dekódujeme a transformujeme situaci. Vytvoříme transparentní, virtuální zvukovou realitu. Jde o dílo s antropologickým charakterem hnané myšlenkou na vytváření nových prostředí s řešením otázky, jak  jednotlivci chápou svoji účast v rámci aktuálních souciálních vztahů. Vizuální aspekty zásahů do samotného zvuku ,na nichž pracujeme, jsou dále založeny na představivostí člověka a jeho schopnosti vytvářet virtuální obrazy.
   

Oba ukončili v roce 2012 Uměleckou akademii v Malmö. Nedávné samostatné výstavy : PDP/AV1 at ANX/ Ateliér Sever v Oslu, NO (2014); In Process at TEA- Tenerife espacio de las artes, ES and Urban Hunter, Nitra gallery, Nitra, SK (2013).
Byli součástí společných výstav: Høstutstillingen, Kunstnernes Hus, Oslo, NO; Skånes konstförening, Malmö, SE; City Gallery Bratislava, SK (2014); Karlin studio, Prague, CZ; Rake, Trondheim, NO (2013); Museum of Contemporary art, Roskilde, DK and KURANT, Trømso, NO (2012). Upcoming solo exhibitions: PASAJist, Istambul, TR; Entrance Gallery, Prague, CZ; Prosjektrom Carl Berner, Oslo and TRAILER GALLERY, Umeå, SE (2015).   

www.madefromwaste.org