Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Milan Vagač

Aktuální tvorba Milana Vagače se vyznačuje heterogenitou přístupů coby součástí anebo pokračováním gradientů morfologicky uzavřených systémů, které se generují v budoucnosti anebo pro budoucnost malby. Obraz je ve Vagačově chápání autonomním nástrojem flexibilního přístupu jak se dá vypořádat nejen s „pohledem zpět“, ale rovněž s pamětí jako určitou konstantou, která umožňuje prověřování „návratů v umění“. Akcentování otevřenosti hraní v přesahování klasických vyjadřovacích prostředků (kresba, malba, objekt) a nových médií (digitální technologie, internet) a paralelní, výrazně inherentní nastavení v přístupu k malířskému médiu se ukazuje jako jedna z ideálních forem jeho uměleckého programu. Zájem o odkaz moderny a modernity, zejména o tendence spojené s geometrickou abstrakcí, designem a architekturou zcela korespondují se současnými uměleckými strategiemi.

Vagačovým přínosem je, že se intenzivně věnuje především funkci samotné malby v postdigitální éře a ne pouze samotnému vlivu nových technologií a internetu.

Milan Vagač je spoluzakladatel a editor Časopisu X o současné kresbě. V roce 2016 získal doktorský titul na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Je laureátem ceny Essl Art Award. Svá díla vystavoval ve VAAL Gallery (EST), Sala Dogana (IT), Chimera project (HU), Kunstahalle (BA), Essl museum (AT).

Autorka textu: Klaudia Kosziba 

http://milanvagac.com/