Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Mira Gáberová

Práce Miry Gáberové je zaměřena na analýzu možností vyjádření  pomíjejících uměleckých forem.  Její aktuální práce je adresována tématům každodenních banálních situací, které se dějí v jejím osobním a rodinném životě nebo zkoumá místo jednotlivce a jeho bytí v současném světě, často včetně  autobiografických rysů. Více specifická je práce Miry Gáberové v oblasti zkoumání povahy sociální interakce, role společné zkušenosti a vzájemné interakce účastníků na samotném procesu a v zájmu vytváření finálního uměleckého díla.                                                                                   
                                                                                                   Katarína Slaninová, kurátorka     

Mira Gáberová , narozena v roce 1979 v Lučenci na Slovensku, promovala v roce 2006 na Katedře malby a nových médií Akademie výtvarných umění a designu v Bratislavě. Od roku 2008 je zde posluchačkou doktorandského studia na Katedře intermédií a multimedia. Je laureátkou ceny Oskára Čepana.  

Aktuální samostatné výstavy: Water Levels, 2014 Space Gallery, Lucenec, Slovakia. Jungfau und Monch, 2014 PROGR, Bern, Switzerland. All Flowers 2014…Altan Klamovka, Prague, Czech Rep. Mind, 2014 Kulturfabric Alfa gallery, Kosice, Slovakia. Social Games, Berlinskej Model, Prague, Czech Rep.  SPORT 2013, Slovak National Gallery, Bratislava, Slovakia. Sleepings…  2012, Hit Gallery, Bratislava, Slovakia. Behind the Tree , 2012, Kabinet Gallery , Brno, CZE. Scene, 2011, Jeleni Gallery, Prague, CZE. Sisyphus’ Love, Synagogue, Trnava, SVK.


Skupinové výstavy: Longing for mysel, Essl Museum, Klosterneuburg, Austria. FILM. Directed by Artists ,Nitra Gallery, Nitra, Slovakia. CrazyCurators Biennale III.CK Castle Poznaň, Poland, Space Gallery,Bratislava, Slovakia, Modem , Debrecen, Hungary. Prague Biennale,Microna Building, Prague, Czech Republic.Interventions in the Gotic Collection SNG ,Slovak National Gallery, Bratislava,Slovakia. Donumenta, Stadtische Galerie Leerer Beutel, Regensburg, Germany.  Essl Award, Essl Museum, Klosterneuburg, Austria, Prague, Czech Republic. Interventions in the Gotic Collection SNG ,Slovak National Gallery, Bratislava, Slovakia.Donumenta, Stadtische Galerie Leerer Beutel, Regensburg, Germany.  Essl Award, Essl Museum, Klosterneuburg, Austria
 

http://www.miragaberova.com/

Rezidence je podpořena příspěvkem z Visegrádského fondu 
http://visegradfund.org