Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Pola Sieverding

Pola Sieverding je výtvarnice, která pracuje s různými druhy optických médií.
Ve svých dílech se zabývá otázkou reprezentace a produkce obrazů v rámci kulturních konstruktů, které jsou definovány různými koncepty představ a procesy identifikace. Ve svých pracích se opakovaně vrací jednak k portrétům, které koncipuje jako interpretativní výklad otiskování kultury do lidského těla, a potom také k architektuře, jež představuje jeden z nejvyšších stupňů tohoto otiskování.

Pola Sieverding studovala na Carnegie Mellon University v Pittsburghu a na Institutu umění Vasilje Surikova v Moskvě. Studia zakončila v roce 2007 na Univerzitě umění v Berlíně. Od té doby vystavuje po celém světě, jako například v Soulu (Aram-Art-Gallery), Londýně (Tate Modern), v New Yorku (Art in General), Berlíně (Hamburger Bahnhof, galerie Lena Brüning) a Lisabonu (Lumiar Cité).

Od roku 2011 spolupracuje s Orsonem Sieverdingem v rámci projektu perfomance nazvané „Sonic Interference“, která byla představena v Heidelberku (Kunstverein) a v Athénách (ReMap3). Pola Sieverding byla na rezidenčním pobytu v Ramalláhu a Lisabonu, nyní je rezidentem pražské Meetfactory. Působila také jako hostující docentka na Akademii umění v Palestině. Nyní žije a pracuje v Berlíně.

Rezidence Poly Sieverding  je podpořena Česko německým fondem budoucnosti Goethe Institut Prag.

http://www.polasieverding.com/