Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Romana Drdová

Romana Drdová absolvovala Akademii výtvarných umění (AVU) v Praze v roce 2017 (Ateliér nových médií I /škola Tomáše Svobody), ve stejném roce, kdy se stala finalistkou Ceny Jindřicha Chalupeckého pro mladé umělce.

Absolvovala několik studijních stáží, mj. na Korean National University v Soulu, ZKM Karlsruhe, a v ateliérech hostujících pedagogů AVU Floriana Pumhösela a Nicole Wermers na Akademii výtvarných umění v Praze. 

Její tvorbě, často v médiích objektu, fotografie, nebo instalace, je vlastní specifická čistá estetika, mnohdy až
průhlednost a práce se světlem, hmotou a prázdnotou v kombinaci se specifickými materiály a postupy, pro které se autorka inspiruje kromě kontextu vizuálního umění také ve světě módy, technologie nebo designu. Citlivě a metaforicky se vyjadřuje k tématu vnímání a mezilidské interakce v době „datového smogu“.

Svou tvorbu představila především v českých nezávislých institucích (samostatné výstavy například v pražském centru současného umění MeetFactory nebo Karlin Studios), ale také v Národní galerii v Praze a v mezinárodním kontextu ve Vídni, Berlíně, či belgických Antverpách.