Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Sian Dorrer

ACID PRAWN je značka, pod kterou performančně vystupuje Sian Dorrer, hudebnice a umělkyně narozená v Londýně – v základě kostýmní výtvarnice. Po vystudování prostorového umění na Byam Shaw působila jako nezávislá stylistka, kostymérka a vedoucí produkce. V červenci 2011 založila Power Lunches – nezávislý hudebně-umělecký prostor v Dalstonu v East London. Power Lunches poskytly nekomerčně zaměřený prostor pro nezávislá, experimentální hudební a umělecká představení. Články a reference o tomto podniku můžete najít v Time Out, The Guardian, Vogue, The Dalstonist, Fader a Loud & Quiet.  

Sianina dosavadní umělecká praxe sestává z mísení hudby a performance se zaměřením na kostým jako prostředek zkoumání identity, sociálních (společenských) rolí a očekávání publika. V lednu 2013 zahájila experimentování s kostýmy a performancemi v umělecko-hudebním projektu Ravioli Me Away s dalšími umělkyněmi Alicí Theobald a Rosie Ridgeway. RMA působí jako projekt živých hudebních performancí v uměleckém prostředí. Skupina se představovala ve Wysing Arts Centre, na festivalech Supersonic a Supernormal, dále v galeriích The South Bank Center, Pilar Corrias, Lima Zulu, Xerox, Klein a Coma a jinde v Evropě. Umělkyně rovněž vydaly nahrávky pod značkami Upset The Rhythm, Good Job a Neem.  

ACID PRAWN je nový projekt zkoumající vztah mezi výtvarným uměním, hudbou a módou. Zpracovává témata jako performanční ošacení, umělecký projekt fungující jako komerční subjekt, symbolismus a reference v ošacení probíhající mezi značkami a materiály vůči nostalgii, uniformitě a ironii, kostým jako upomínka nebo relikvie představení (performance), prodej tohoto ošacení jako komodity a jakým způsobem toto zapadá do světa umění a vývoje v kontextu prezentace módy a performance. Chystaná aktivita ACID PRAWN v roce 2016 zahrnuje performanci BLACK FELT FANTASY v MeetFactory 18. února a samostatnou výstavu DKUK pro Glasgow International se zahájením 8. dubna, dále účast na skupinové výstavě Neo Pagan Bitch Witch v Evelyn Place a květnové promítání filmu v Xero Kline a Coma v Londýně.


Rezidence Sian Dorrer je organizována ve spolupráci s Are.