Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Sylbee Kim (KR/DE)

Sylbee Kim se narodila v roce 1981. Bakalářský titul obdržela na National University of Arts v Soulu, magisterský titul pak na Universität der Künste v Berlíně – obor experimentální média. Od roku 2005 žije a pracuje střídavě v Berlíně nebo Soulu.

Její práce se zaměřují na digitální videa kombinovaná s instalacemi, tisky a performancemi. Své dílo Kim považuje za metodu, jak přežít současné politické, ekonomické a technologické podmínky, které se zrychlují v rámci přebujelé kapitalistické nadvlády. Kritické uvažovaní o naší současné realitě je přítomno skrze konceptuální a prostorové vrstvy vzájemně se odporujících si prvků a formují nelineární příběh.

Sylbee Kim měla v Soulu několik samostatných výstav a to v prostorách Insa Art Space, Space O´New Wall a Project Space Sarubia; zároveň se podílela na skupinových výstavách v SeMA Biennale Mediacity Seoul, National Museum of Contemporary Art Seoul, Seoul Museum of Art, Neuer Berliner Kunstverein, Asia Art Archive Hong Kong, Goethe-Institut, New York and Real DMZ Project Cherwon.

Sylbee Kim přijede do Prahy na základě pozvání kurátorky Christiny Gigliotii. 
http://www.sylbeekim.net/