Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Vincent Rumahloine

Partneři
Vincent Rumahloine

O umělci:

Vincent Rumahloine (narozen v roce 1984 v Tasikmalayi, v Indonézii, vyrostl v Bandungu)

Po ukončení studia na umělecké škole učil umění až do roku 2013 na střední a základní škole. Ve stejnou dobu také pracoval jako dobrovolník pro neziskovou organizaci Rumah Cemara, která pracuje s lidmi nakaženými HIV/AIDS a s marginalizovanými komunitami v Bandungu. Tyto zkušenosti mu dávají příležitost pracovat s lidmi z různých komunit. Dělá také na několika veřejných projektech, které mají za cíl sbližovat lidi pomocí různých aktivit, jakými jsou jídlo, skupinové diskuse, hudba či sport. Jeho projekt má za cíl propojit marginalizované komunity s veřejností. V roce 2013 založil boxovací kroužek pro HIV pozitivní, drogově závislé a LGBT, který byl v roce 2014 otevřen veřejnosti a stal se bezpečným prostorem, ve kterém se lidé mohou sbližovat prostřednictvím sportu.

V roce 2014 se začíná plně věnovat umělecké činnosti a v Bandungu startuje nezávislý rezidenční projekt Family Portrait Project. V roce 2017 se na rok stává manažerem punkové kapely s názvem JERUJI a absolvuje evropské turné v Česku, Rakousku, Polsku, Maďarsku, Francii a Belgii. Nyní úzce spolupracuje s nezávislým hnutím v Bandungu. Nezaměřuje se jen na hudbu punkovou, ale také tradiční, elektronickou, folkovou, etc. Nedávno v Bandungu získal také vlastní program v rádiu s názvem Ego Talks. Jedná se o speciální program o indie hnutí v Bandungu.

Jeho práce je také reakcí na xenofobii a to, jakými způsoby vytváří mezi komunitami propasti. Existuje indonéské přísloví, které říká: „tak kenal maka tak sayang“, což znamená, že aby mohla vzniknout mezi námi láska, musíme se prvně sami otevřít. Rumahloine se skrze svůj projekt snaží nabídnout možnost zažít si, jaké je to pobývat na bezpečném místě, které vytváří společnou půdu a bytí bez strachu či předsudků. Prostřednictvím práce s komunitami a institucemi se snaží zkoumat kolektivní myšlení, vzpomínky, hodnoty, prostory a sociální vztahy za účelem najít základ společný všem lidem. Jeho projekt má za cíl spojit celou řadu různých míst z různých kultur do jedné aktivity, která bude lidi spojovat. Projekt se nyní odehrává již ve Švédsku a Etiopii. Na začátku roku 2018 začal interdisciplinární kolektivní vzdělávací skupinu s názvem Sanggar Seni Rupa Kontemporer, která využívá tradiční způsoby výuky, odnaučování a učení, které se v indonéských vesnicích většinou používají pro výuku umění.

Vzdělání

BA, Hlavní obor keramika, 2004-2009, Filozofická fakulta, Bandung Institute Of Technology

Vybrané výstavy:

2021 – Jakarta Biennale “Esok”, Stovia, Jakarta, Indonesia
2019 – Bandung Contemporary Art Award #6 , Lawang Wangi, Bandung, Indonesia
2018 – Manifesto 6.0 "Multipolar" National Gallery of Indonesia, Jakarta, Indonesia
2017 – Gotong Royong “THINGS WE DO TOGETHER”, Central of Contemporary Art Ujazdowski,Warsaw, Poland
2017 – Resi ”PROVOKASI”, National Gallery of Indonesia, Jakarta, Indonesia

2017 – “Family Portrait Project 2 : Lodan, Tongkol, Kerapu” Kampung Lodan, Jakarta Utara, Indonesia
2015 – OFFM Public Art Panels, Frankfurt, Germany
2015 – “Family Portrait Project 1 : Pulosari” Lapangan Ujung, Pulosari, Bandung, Indonesia

Termín rezidence: 01.07.–31.07. 2022

https://www.vincentrumahloine.com/