Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Yonatan Raz Portugali

Yonatan Raz Portugali je spisovatel z Izraele, jehož psaní je primárně založeno na osobních textech. Dobrým příkladem může být povídka nazvaná “Notes from the Municipal Archive”. V ní autor skrze stížnosti, které posílala jeho matka na úřady v Tel Avivu v letech 19987 – 2001 popisuje své dětství v Jaffě.  Povídku si v anglickém jazyce můžete přečíst zde.

Během rezidenčního pobytu v MeetFactory bude Yonatan Raz Portugali pracovat na rodinné sáze “Portugalim” popisující neúspěšné literární kariéry tří generací jeho rodiny. Zároveň bude v Praze provádět výzkum pro svou další knihu, která se většinu času odehrává v České republice. Novela popisuje cesty autora a jeho matky do Prahy, kde se snaží vypátrat stopy po jejím otci, který po válce zůstal v Praze, zatímco zbytek rodiny odešel do Izraele.

Yonatan Raz Portugali má magisterský titul z Jidiš Literatury na univerzitě v Tel Avivu. Pracuje také jako kritik a výzkumník.  Pravidelně přispívá do “Haaretz Literary Supplement” – izraelského literárního časopis. V magazínu N+1 publikoval několik politických, anglicky psaných esejí.

 Do této doby vydal dvě krátké knížky – „My neighbor works in television“ a „You touch the ball so gently, like you don’t want to play“ – obě dvě napsané v hebrejštině. 

http://yonatanrp.net/