Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Škola MeetFAcademy je

_založena na základních oborech, které potřebuje každý, kdo se chce věnovat tvůrčímu procesu. Zvládnout kresbu, podmanit si barvu a orientovat se v prostoru, je podstatou všech výtvarných směrů.  Nelze se posunout dál ve vidění a vnímání souvislostí, když neprojdeme důkladným školením základních disciplín jako je kresba, malba a socha.


_prostorem pro setkávání, soustředěnou dřinu a místem pro disputace nad uměním obecně a vlastní tvorbou. Zaměřujeme se na přípravu studentů na vysokoškolská umělecká studia, jsme otevřeni i po umění a řemeslných dovednostech toužící široké veřejnosti. Přípravná studia na VŠ a studia pro veřejnost mají stejné tematické okruhy náplně, liší se jen v zadání a přístupu ke zpracování daných úkolů. Na studenty přípravného studia jsou kladeny vyšší nároky.

_ vedena úzkým kolektivem profesionálních tvůrců a pedagogů, se kterými se studenti setkávají při pravidelné výuce. Součástí edukačního procesu je výuka dějin výtvarné kultury a pravidelné konzultační hodiny nad volnou tvorbou studentů. Konzultace vedou přední umělci české výtvarné scény, z nichž někteří jsou i pedagogové vysokých uměleckých škol. Na každou konzultaci zveme umělce rozdílných oborů – grafický design, socha, malba, scénografie a další. Studenti si pak mohou vybrat konzultaci pro ně podstatnou k vybranému oboru svého budoucího studia, nebo se účastní všech. Tak jak je stejný základ pro studium umění, tak stejné jsou i diskuse o něm.

_odborným pracovištěm, kde se seznámíte s klasickými uměleckými postupy / jako je výroba rámu, lešení na figuru, stlučení kolíku na hlavu, tahání sádrových profilů, odlévání do sádry, svařování / až po současné technologie a materiály / silikon, pryskyřice, epoxy, polyuretan, samovytvrzovací modelovací hmoty, sculpt clay atd. Dílny doplní hlavní předměty / realizace vlastních projektů.    

stojan máme černý / uhel máme černý / vaše ruce jsou černý / jen papír je bílý…..