Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Angelus/Orr: artist talk + Elizabeth Orr: MT Rush| AKCE SE KONÁ V DISPLAY

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

27. 4. 18:00

Prezentace umělců Elizabeth Orr a Micaha Angeluse, kteří 28. dubna v Galerii Kostka představí výsledky své první rozsáhlejší spolupráce. Ta je založená na jejich společném zájmu o památníky a umění ve veřejném prostoru a na jejich výzkumu tohoto tématu v českém prostředí. Elizabeth Orr současně uvede jeden ze svých filmů – MT Rush.

O filmu:

MT Rush je čtyřicetiminutové video, které vytvořila Elizabeth Orr v roce 2016. Jde o sci-fi příběh z nedaleké budoucnosti, který zaznamenává každodenní činnost lesbické správkyně parku Mt. Rushmore zavalené množstvím interaktivních fundrisingových e-mailů (zobrazujících se na transparentním rozhraní) směřujících k prezidentským volbám v roce 2016. Narativ filmu je založený na neodbytných, naléhavých, podivně osobních agitačních a fundraisingových e-mailech od demokratů i republikánů (např. Hillary ti psala e-mail…anebo KONČÍME: ale nechceme skončit). E-maily, na pozadí kterých je příběh správkyně parku vyprávěn, poukazují na vše pronikající politickou rétoriku dnešního vládního systému a též fungují jako zamyšlení nad americkým úřadem Správy národních parků (National Park Service) a politikou.

Micah Angelus (narozen 1980 v Novém Mexiku) žije a pracuje v Brooklynu v New Yorku. V posledních dvou letech Micah Angelus dělil svůj čas mezi studio v České republice a v New Yorku. Micah nedávno vystavoval v (umělecké galerii) SORT ve Vídni a je držitelem titulu BFA z New School v New Yorku.

Elizabeth Orr (narozena 1984 v Los Angeles) žije a pracuje v Brooklynu v New Yorku). Elizabeth Orr je filmařkou a umělkyní. Její práce byla vystavována mezinárodně, včetně Artists Space Books and Talks (New York), Stedelijk Musea (Amsterdam), Anthology Film Archives (New York), Recess (New York) a Institutu současného umění (Filadelfie). Její díla byla zakoupená do sbírky MOCAtv a Caprenter center for the Visual Arts  na Harvardské univerzitě. Je držitelkou titulu MFA z Milton Avery Graduate School na Bard College.

Místo konání: display, Dittrichova 9/337, Praha 

Vstup volný