Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Cestujte s MeetFactory!

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

1. 8. - 30. 9. 2014 13:00

Cesta je motivem letního provozu smíchovského centra pro současné umění. Cestujte do zajímavých výstavních prostor, literárních kaváren a jedinečných pražských lokalit. Vycestujte co možná nejdál s částí naší výstavy. Staňte se kulturním nomádem letošního léta a surfařem sociálních sítí.

Proč cesta?

Cesta je ústředním tématem letního projektu a má bytostný vztah ke smíchovskému centru. Je názvem rozsáhlé skupinové výstavy, která mapuje projekty umělců inspirované motivem cesty a zpracovává téma pohybu v současném umění, ale také pnutí mezi místem vzniku díla a místem jeho prezentace, prostorem uvnitř a prostorem venku.
Cesta je průvodcem divadelní inscenací Autoatlas Ukrajiny, která vychází z povídkové tvorby současných ukrajinských autorů Serhije Žadana, Oksany Zabužko a Juryje Vynnyčuka. Představení se odehrává na lodi mezi břehy Vltavy, ve veřejnosti nepřístupném smíchovském přístavu, v hospodě a nakonec v galerii.
Cesta je myšlenka usazená v hlavě toho, kdo přijel do Prahy nebo naopak míří z metropole pryč. Prostor uvnitř a prostor venku, možnost přemýšlení nad vlastní touhou nezůstávat na jednom místě. 

Pravidla hry

a/ CESTA PRAŽSKÝMI GALERIEMI
Vydej se na cestu po pražských galeriích, literárních kavárnách a zajímavých místech metropole. Migrací mezi kavárnou, galerií, site-specific divadlem a koncertem dosáhneš neopakovatelného prožitku letní Prahy.

Těchto míst je 10 a na každém je indicie v podobě části grafického designu výstavy. Tvým úkolem je pořídit dokumentační snímek minimálně ze 2 různých míst a fotografie umístit na stránku facebooku MeetFactory. Seznam míst: Galerie MeetFactory, Galerie Futura, Galerie Jelení, Galerie Ferdinanda Baumanna, Karlin Studios, Berlínskej Model, Café v lese, Monolok café, Týnská literární kavárna, Love Kidó.

Odměnou Ti bude originální leporelo + sklenice vychlazeného piva (za min. 2 fotografie) plus triko MeetFactory (za 5 fotografií).

b/ VEZMI GALERII NA TRIP

Tento happening míří ven, co možná nejdál. Chceme vzít naší galerii na trip. Kam nejdál se dostane část naši současné výstavy - pohlednice belgicko-mexického umělce Francise Alÿse?

Najdi pohlednici v Galerii MeetFactory, poté si jí vloží do pasu, peněženky nebo notebooku. Vycestuj co možná nejdál od MeetFactory a na vhodném místě pořiď unikátní snímek tak, aby alespoň polovina pohlednice byla na snímku a bylo jasné, odkud snímek pochází. A opět umísti na facebook.

Odměníme jak nejoriginálnější fotografii, tak snímek z nejvzdálenějšího místa. Naše unikátní triko za to stojí!    

Soutěž začíná 1. srpna a končí 30. září (ale pozor, výstava Cesta končí již 22. 8.). Držíme palce!