Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Festival Alternativa | 1. den

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

1. 11. 19:00

Insub Meta Orchestra (IN)

Insub Meta orchestra (IMO) je velký mezinárodní ansámbl věnující se  experimentální a elektroakustické hudbě, který se skládá zhruba z padesátky stálých členů, ze kterých se formuje zhruba třicetičlenné mezinárodní těleso. IMO se zrodil z experimentů se skupinovou improvizací a časem se ustálil jako silný kolektiv a jako prostor, kde se jednotlivé individuality ztrácí v celkovém zvukovém proudu. Základními stavebními kameny jsou zde okamžiky ticha,  rozsáhlé elektroakustické plochy, práce s intervaly, mimetismus, nízké hlasitosti, nehierarchické vztahy, oběh informací.

http://insub.org/orchestra/

Oren Ambarchi (AU)

Australský legendární skladatel a multiinstrumentalista se dlouhodobě zajímá o překonávání konvenčních instrumentálních přístupů. Zaměřuje se hlavně na zkoumání kytary, kdy přesouvá nástroj do čiré abstrakce, kde se ztrácí původní zdroj zvuku. Ambarchi vystupuje a nahrává s umělci jako Fennesz, Otomo Yoshihide, Keiji Haino, John Zorn, Rizili, Voice Crack, Jim O'Rourke, Keith Rowe, Phill Niblock, Dave Grohl, Gunter Muller, Evan Parker, Merzbow a mnoha dalšími. Od roku 2004 spolupracuje s americkým avantgardně metalovým projektem Sunn 0))), kde se podílí na mnoha z jejich nahrávek a vedlejších projektů, včetně alba Black One z roku 2005 a veledíla Monoliths & Dimensions.

https://orenambarchi.bandcamp.com/

Stara Rzeka (PL)

Stara Rzeka je one-man projekt multiinstrumentalisty (byť nejčastěji kytaristy) Jakuba Ziołka známého také z projektů Alameda Org, Innercity Ensemble, T’ien Lai nebo Kapital. Ziołek se narodil v roce 1985 v oblasti Tucholské bory na severu Polska, odkud pramení jeho fascinace deantropomorfizovanou, syrově přirozenou přírodou a zároveň možnostmi splývání přírody a technologie. Jeho hudba, kterou popisuje jako “magický brutalismus”, je amalgamem black metalu, psychedelie, noisových stěn a lo-fi folku.

https://stararzeka.bandcamp.com/

Ondrej Zajac (SK)

Slovenský kytarista a improvizátor žijící v Praze, jeden z nadějných producentů tuzemské experimentální a avantgardní hudby. Zajacovy současné koncerty jsou charakteristické ambientními improvizacemi postavenými na nápaditých detailech, které rozpracovává do vrstevnatých přemýšlivých kompozic plných melancholického jiskření.

https://ondrejzajac.bandcamp.com/
 

Dead Pigeon Dub +  Escher Fucker (CZ)
(Ne)legendární těžko zařaditelné uskupení spojí síly svého dubového setu s analogovým VJingem Escher Fucker. Dead Pigeon Dub lze rozhodně považovat za jeden z dobře skrytých klenotů pražské experimentální scény.

http://sdbs.cz/roster/dead-pigeon/
http://escherfucker.eu/

Vstupenky: 
250 Kč na www.meetfactory.cz
250 Kč v ostatních předprodejích
350 Kč na místě

Vstupenky na celý festival (včetně večeru v Collbenka 1704​):
700 Kč na www.MeetFactory.cz (zde)
700 Kč v ostatních předprodejích

Předprodeje:
GoOut a www.meetfactory.cz
Předprodej končí v den akce v 18:00.

Pořádá Unijazz. V případě dotazů kontaktujte pořadatele festivalu, alternativa@unijazz.cz.