Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Glass Animals (UK) + Mayen (CZ)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

18. 11. 20:30

Král je mrtvý, ať žije král! “Díky“ nešťastně zrušenému turné a koncertu (viz níže) dánské zpěvačky MØ se otevřeli dveře sólovému koncertu britského objevu posledních měsíců Glass Animals. Ten proběhne dle plánu v úterý 18. listopadu.

Glass Animals vznikli před dvěma lety v anglickém Oxfordu a po úspěchu prvního EP Leaflings se spojili s producentem Paulem Epworthem (Florence and the Machine, Adele, Azealia Banks, atd.) a jeho labelem Wolf Tone. Na něm vydali loni několik singlů, následovaných letos v červnu dlouhohrajícím debutem ZABA.


Kapela se na něm hlásí k inspiraci Kanye Westem i Charlesem Darwinem, Niny Simone i Velvet Underground. Minimalistické perkuse, beaty a exotické aranže nechají vyniknout nevšednému talentu pro silné songy frontmana Dava Bayleye načichlé tady r’n’b, tam hypnotickými „pralesními“ rytmy. Excelentně přijaté album u hudebních publicistů i fanoušků bývá přirovnáváno k zvířecím bratrům Animal Collective, evropským Alt-J nebo Wild Beasts.

Oxfordská čtveřice letos už stihla předskakovat St. Vincent na jejím evropském turné i vyzkoušet mamutí festivaly jako Glastonbury, Bestival nebo SXSW. To všechno dělá jejich první pražský koncert ostře sledovanou událostí a povinností pro všechny fanoušky invenčního indie rocku.

Novinka: jako support vystoupí kapela Mayen (CZ). Pod uměleckým pseudonymem Luke Mayen se ukrývá pražský dream popový písničkář Lukáš Vydra, který působil jako kytarista u synthpopových Deaths.


Koncert pořádá MeetFactory ve spolupráci s Fource Entertainment.

Více informací:
Fotografie z koncertu (autor: 
Jan Hromadko)

Vstupné:

330 Kč na stránkách
www.meetfactory.cz (viz výše)
330 Kč + případné poplatky v ostatních předprodejích
430 Kč na místě


Držitelé vstupenky MØ + Glass Animals můžou vstupenky vrátit v místě zakoupení, bude jim vrácena plná suma. Zároveň je pro tyto držitele možné získat vstupenku na samostatný koncert Glass Animals se slevou za 290 Kč. Prosíme, kontaktujte předprodej Ticketpro v jejich prodejně v pasáži Rokoko v Praze nebo e-mailem na ticket@ticketpro.cz. 

Předprodeje:

Ticketpro, Ticketportal,
www.GoOut.cz a www.meetfactory.cz

* MØ ke svému rozhodnutí vydala následující prohlášení:

"Drahá Praho,

Je mi převelice líto, že nyní musím zrušit naplánovaný koncert 18.11. v Meetfactory. Musím si vzít na nějaký čas volno, abych si odpočala a mohla se plně soustředit na tvobu nového alba. Hrozně nerada koncerty ruším, ale obávám se, že není jiné řešení. Nemůžu se ale dočkat, až se vrátím a vynahradím vám vše.

Uvidíme se v roce 2015. S láskou, MØ"