Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Gastrofaza• The Food Symposium

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

13. 7. - 20. 7. 2024

G̾a̾s̾t̾r̾o̾f̾a̾z̾a̾ je setkání umělců, odborníků na jídlo a rezidentů Food Studia MeetFactory.  Akce je koncipována jako sympozium, platforma pro prezentaci a sdílení různých přístupů k vaření jako k umělecké praxi nebo uměleckému výzkumu souvisejícímu s jídlem, která se nakonec vyvine v jedinečnou kulinářskou soutěž. „Combining a twisted supper club with a bit of reality TV and summer camp vibes we wish to bring together food, art, performance, and sass into one playful pot.“ Sejdeme se, abychom jedli, sdíleli jídlo, naši práci a inspiraci, diskutovali, jedli ještě víc, a když je po všem, navzájem se hodnotili a soutěžili o titul. 

G̾a̾s̾t̾r̾o̾f̾a̾z̾a̾ v polštině znamená munchies - nezadržitelná chuť dát si něco na zub. Tělesná reakce, která následuje po duševním opojení. Co kdybychom vyměnili tuto logiku a vytvořili situaci, kdy chuť k jídlu přichází s jídlem? Přináší větší chuť na další jídlo. Jídlo, které otevírá dveře změně mysli. 


V pátek 19. července proběhne veřejné Grand Finale s vyhlášením první ceny, v rámci kterého zahraje Marie Lukáčová a následovat bude DJ set od P3P.


Akce probíhá v Krkonoších

zúčastní se: Stan Barański, Adelina Cimochowicz, Juliane Foronda, David Koronczi, Zsolt Miklósvölgyi & Dominika Trapp, Horacy Muszyński, Elia Nurvista, Tomek Pawłowski-Jarmołajew, Kateřina Pencová, Piotr Sikora, Maria Toboła, Sonia Verguet, Sasa Vitov, Michelle Woods, Maria Kaniewska

produkce: Sasa Vitov 

kurátoři: Tomek Pawłowski-Jarmołajew, Piotr Sikora