Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Juli Zeh: Temná energie || Premiéra | Vyprodáno

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

14. 5. 20:00

„Jen málo lidí se bojí toho, čeho je třeba se bát.”
Dramatizací a režií románu o posledním případu svérázného komisaře se do Divadla MeetFactory vrací Lucie Ferenzová (Malina, Nespavost, Za noci našeho bytí). Netradiční detektivní příběh, v němž je od začátku znám pachatel i jeho motiv, uvádí čtenáře do světa dvou špičkových fyziků. Ti se však od sebe značně liší – zatímco jeden z nich zastává kauzální přístup k životu, druhý je vyznavačem multi-světové interpretace. Kdysi je pojilo hluboké přátelství. Anebo je tomu tak stále?

V první divadelní adaptaci tohoto románu je akcentováno, proč se vytrácíme do jiných světů, polemizujeme o způsobech existence a necháváme se uhranout nespočtem možností směrů života, a to na úkor bytí tady a teď. Ve světě, v němž je vše neuchopitelné zabezpečeno vědeckým pojmenováním, zároveň sledujeme víru v zázrak – komisařovo hledání důkazu vrahovy nevinnosti. Jaký je svět, ve kterém žijeme, když je plný možností a každá má vlastní verzi v jednom žitém životě každého z nás? Co je nezbytné k pocitu naplněného života?
Překlad románu: Jana Zoubková
Režie, dramatizace: Lucie Ferenzová
Dramaturgie: Matěj Samec 
Scénický objekt: Pavel Sterec
Hudba: Markéta Dvořáková (LO/VE)
Scénografie, kostýmy: Andrijana Trpković
Produkce: Magda Juránková 

Hrají: Kristýna Frejová, Jakub Gottwald, Michal Balcar, Markéta Dvořáková

Premiéra: 14. 5. 2018 

Nositele autorských práv k dílu zastupuje DILIA, divadelní, literární, audiovizuální agentura, z.s. Krátkého 1, Praha 9.​