Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Komentovaná prohlídka výstavy Universal Hospitality 2

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

13. 3. 19:00

Nová výstava Universal Hospitality 2 měla vernisáž v rámci Veřejného domu v pátek 3. 3. 2017.

V pondělí 13. 3. proběhne v Galerii MeetFactory komentovaná prohlídka s kurátorem Jaro Vargem.  

Výstava Universal Hospitality 2 je pokračováním výstavy Universal Hospitality prezentované v rámci Vídeňského festivalu 2016.   

Výstava probíhá ve spolupráci s Centrum současného umění Futura

V rychle se měnícím světě se demontáž prvků demokracie a stoupající populismus staly běžnou záležitostí dokonce i v bohatých zemích. Evropská unie je ohrožena brexitem, východoevropským nacionalismem a korupcí, zatímco se v různých zemích povzbuzených režimem ve Spojených Státech začíná objevovat autoritářství a státní kontrola. Sociálně angažovaní umělci nahlížejí za Potěmkinovu stěnu a hledají vzájemné souvislosti a hnací síly za sestupnou sociální spirálou. Výstavy mají za cíl stimulovat hlubší porozumění prvkům na pozadí těchto změn, a podněcovat k pokroku. Vedle kritiky se rovněž snaží posilovat odpor. Namísto předkládání nezávazné zábavy nabízí výstava jistý druh vizuální analýzy složitých společenských procesů v neklidných časech.   

Kurátoři: Edit András, Birgit Lurz, Ilona Németh, Wolfgang Schlag

Umělci: 
FUTURA Tomáš Rafa, Pavel Sterec, Michal Moravčík, Csaba Nemes, Lörinc Borsos, Gülsün Karamustafa, Anca Benera / Arnold Estefan , Selda Asal, Dante Buu, Ferenc Gróf, Yevgeniy Fiks, Damian Le Bas, András Cséfalvay 

Galerie MeetFactory, Galerie Kostka Société Réaliste, Oliver Ressler, Anca Benera / Arnold Estefan, Victor López Gonzáles, G.R.A.M., Halil Altindere, Rafani, Marina Naprushkina, Hito Steyerl, Martin Krenn, Núria Güell, Artur Zmijewski, Szabolcs KissPál

Komentovaná prohlídka je zdarma. 

Na komentovanou prohlídku pak naváže promítání filmů Superior Orders + Those, které proběhne v rámci KineDoku. Promítat se v bude Galerii MeetFactory. Filmy jsou v původním znění s titulky. 
Lístky na projekci: 
60 CZK na www.meetfactory.cz / dveře