Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Lucrecia Dalt + Adela Mede

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

23. 4. 20:00

Kolumbijská hudebnice Lucrecia Dalt s každým albem otevírá nové zvukové dveře. Svým objevitelským instinktem a introspektivními experimenty rozplétá taje pradávných mytologií a vypráví příběhy nadpozemských bytostí, ve svých sugestivních a komplexních kompozicích zase využívá širokou škálu syntezátorů, akustických nástrojů a v neposlední řadě svůj opojný hlas.

Na osmé sólové desce ¡Ay! se z Berlína, kde žije již řadu let, vrací do rodné Kolumbie. Album posluchače bere do světa Prety, mimozemské entity, která přilétá na naši planetu a poprvé se setkává s pozemským pojetím času, těla a lásky. ¡Ay! není jen technicky mistrovským dílem, ale také odvážnou výpovědí o kulturní identitě, která sklízí úspěch nejen u fanoušků, ale také hudebních kritiků. Přijďte si ji vyslechnout živě do MeetFactory v neděli 23. dubna.

„The Colombian musician sketches a sci-fi vision of bolero, son, and other classic genres she grew up with. It’s philosophically daring, technically ambitious, and a joy to experience.“ (— Pitchfork)

Hostkou koncertu bude slovensko-maďarská hudebnice Adela Mede, která ve své tvorbě kombinuje terénní nahrávky a trojjazyčný zpěv. Intimní ambientní výpovědi se spirituálním rozměrem doprovází experimentální elektronikou s mnoha vlivy, od minimalismu až po folklór. Její debutové album Szabadság sklidilo úspěch u celé řady zahraničních médií jako The Wire, The Quietus, Dazed nebo NTS Radio.

Vstupenky:
490 KČ na webu MeetFactory a v síti GoOut
590 KČ na místě 

Před návštěvou MeetFactory doporučujeme náhlédnout do sekce Informace pro návštěvníky.