Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

NE / POZVANÍ

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory
Partneři
NE / POZVANÍ

8. 12. 18:00

Audiovizuální instalace | Performance | Jídlo | Diskuze | Hudba

Migrace je kulturní a historickou konstantou ­ každá společnost s ní má jinou zkušenost, bere na sebe rozličné formy a produkuje celou řadu reakcí. Lidé, nápady, informace i komodity jsou v neustálém pohybu. Projekt rezidenčního programu MeetFactory pod názvem Critical Studio zkoumá podmínky a kulturní praktiky (ne)mobility v rámci České republiky i Evropy jako takové.

Rozhodující částí večera budou videorozhovory s rozmanitými obyvateli České republiky pocházejícími z rozdílných prostředí a hlásících se k různým světonázorům a vírám. Dvojice navzájem neznámých lidí se budou v rozhovorech střídat v pozicích tazatele a dotazovaného, a konfrontovat ve vzájemných důvěrných konverzacích své pohledy na pojmy domova, sounáležitosti, komunity či svého života v České republice. Mezi pozvanými hosty jsou na příklad architekt Igor Kovačevič, předseda senegalské komunity v ČR Ibrahima Diop, inženýr Ivo Janoušek, teoretička umění Vjera Borozan, překladatel z arabštiny a dobrovolník ve skupině Chci pomoci uprchlíkům na Hlavním nádraží v Praze Safiane Kerboua nebo žurnalistka a aktivistka Fatima Rahimi a další.

Německá umělkyně a grafická designérka Janna Ullrich představí speciálně navrženou deskovou hru Země nikoho dotýkají se složitých administrativních procesů a životních podmínek lidí v pohybu.

Součástí otevřeného večera bude vedle toho i diskuse o možnostech a poslání kulturních projektů a institucí v době migrační vlny. Ta bude probíhat za účasti německého kurátora a všestranného umělce Moritze von Rapparda, či české divadelní režisérky Jany Svobodové.

Večer vzniká díky laskavé spolupráci Goethe Institut Prag a Česko-německého fondu budoucnosti a Americké ambasády v Praze.

Critical Studio: Jens Heitjohann (DE), Nadja Frank (DE), Jomar Statkun (US), Naomi Fitzsimmons (UK), Rafael Vogel (DE), Christine Rahn (DE)

Foto: Zefrey Throwell

Večer, v jehož rámci bude v Divadle MeetFactory uvedena také derniéra představení Mondšajn, zakončí společná afterparty.


Tisková zpráva zde.

Program večera:
18:00 Otevření večera
18:00 - 23:00 Audiovizuální instalace / videorozhovory18:00 - 22:00 Hra Země nikoho 
19:00 - 20:30 Diskusní kolo s hosty
20:30 - 22:00 Jídlo a neformální debaty
Od 22:00 Afterparty