Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Otevřené ateliéry

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

26. 11. 20:00

Přijďte poznat naše rezidenty a zjistit, co aktuálního se děje v rámci největšího rezidenčního programu v ČR. Pomůže vám k tomu komentovaná prohlídka rezidenčního patra s kurátory programu Luciou Kvočákovou a Piotrem Sikorou. Své ateliéry otevřou a svou tvorbu tentokrát představí: 

Urban Space Epics (US/CZ)
Jeanne Bischoff (FR)
Javier Rodríguez (CL/ES)
Nik Timková (SK / CZ) 
Marta Krześlak (PL)
Stephanie Kiwitt (DE)
Tilman Aumüller (DE)
 

Součástí večera jsou vernisáže výstavy Manifesto of an Interpretative Class v Galerii MeetFactory a výstavy Inwald Ondřeje Viceny

 

Svůj projekt Artist Exchange for Independent Publishing představí Lucie Freynhagen, Lukáš Parolek, František Hanousek & Jakub Hájek, Willy Schulz. 
Artist Exchange for Independent Publishing je projekt zaměřující se na výměnné pobyty mezi organizací Friends of Dresden Contemporary Arts e.V. (DCA), založenou v Drážďanech, a českou kulturní institucí MeetFactory v Praze. Projekt Artist Exchange for Independent Publishing se zaměřuje na oblast „nezávislé publikační činnosti“. V době digitalizace a pokračujícího trendu, kdy většinu nakladatelství vlastní několik majitelů s monopolistickými tendencemi, považujeme samostatnou produkci za kulturní praxi, kterou stojí za to zachovat. Namísto tržní orientace poplatné praktikám kulturního průmyslu by měla fungovat v rámci malých nezávislých vydavatelských struktur. Ve spolupráci s C. Rockefeller Center for the Contemporary Arts, Drážďany. Projekt byl podpořen Česko‑německým fondem budoucnosti.


Vstup zdarma 
Komentovaná prohlídka probíhá dle zájmu v českém a(nebo) anglickém jazyce.