Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Soirée: Čáry máry | d'epog, Mat213, Anna Ročňová, Step By Step, A–i–R*s

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

17. 8. 18:00

Letošní edice prázdninového výtvarného večírku ve smíchovské továrně je za rohem. S kolektivem d'epog se ve výstavě Only Transitions and Translations pustíme do vaření elixíru na posílení mysli, rezidentky a rezidenti* MeetFactory nás po boku kurátorů provedou svými ateliéry, komentovanou prohlídkou se rozloučíme s dvojicí stávajících výstav, tu v Kostce dokonce představí její autorka Anna Ročňová, a to vše na pozadí lo–fi outsider rapu Mata213 a selekce DJky Step By Step.


d'epog: Čáry Máry 

Propojení současného performativního umění a prastaré školy přípravy magických lektvarů a elixírů. Uprostřed výstavy Only Transitions and Translations postaví kolektiv d'epog kouzelný kotel a uvaří elixír na posílení mysli. Do přípravy elixíru se můžete zapojit společně s nimi, přinést si svůj vlastní kotel a vařit pod supervizí je také možno. Pokud chcete vařit sami, budete potřebovat dvě skupiny ingrediencí. Ty z první skupiny jsou sbírány zásadně v době od západu slunce do půlnoci: Sacharóza, Kyselina citronová, Taurin, Extrakt z kořene ženšenu, L-karnitin-L-vivan, Kyselina benzoová, Vitamin B3, Vitamin B6, D-glukoronolakton, Inositol. Ingredience z druhé skupiny pak jsou sebrány zásadně v době od půlnoci do východu slunce: Glukózový sirup, Oxid uhličitý, Cítrát sodný, Kofein, Kyselina sorbová, Antokyany, Vitamin B2, Vitamin B12, Chlorid sodný, Extrakt ze semene guarany.


mat213

Trochu lo-fi pop a trochu outsider rap, Matěj Čech alias mat213 rozvíjí moderní písničkářství pro ADHD generaci začátku 21. století. Postinternetový bard s přezdívkou, která odkazuje k folklóru digitální kultury, možná vychází z jednoduchého písničkářství, ovšem i to se postupně mění a nabaluje na sebe vlivy rapu, dream popu, hyperpopu, stopového množství středověké loutny i velkou nálož klubové i taneční hudby.


Step by Step

Djka a vizuální umělkyně. Důležitým aspektem jejích setů je proplouvání mezi černošským šamanismem a nostalgickými songy bílé popkultury 90’-00’ let. Od syrových nahrávek afrických vokálních zpěvů a rytmických perkusí po intelektuální počátky techna; záznamy aktivistických protestů v mixu experimentálního tribalu a rituálních bubnů. Atmosféra bez zábran, předsudků a hranic. Hudba jako mantra uzdravující mysl, klub jako chrám - místo sjednocení, svobody, tolerance.📌 Save the date: Soirée v MeetFactory, 17. srpna od šesti večer. Vstup je zdarma.
 

Line-up:
18:30komentovaná prohlídka výstav
20:00 mat213
20:30 komentovaná prohlídka rezidenčního patra
21:30 Step By Step 

od 19:30 d´epog: Čáry Máry - performance
18:00–23:00 otevřené ateliéry


* Ola Nenko, Urban Space Epics, Assaf Hinden, Céline Manz, Saadat Aitalieva, Coraline Guilbeau, Elia Nurvista