Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

SoiréeProjekt Other Edges of the World

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory
Partneři
Soirée

19. 6. 19:00

Výtvarný večírek Soirée se před prázdninami vrací do MeetFactory. ⛱️

Komentovaná prohlídka výstav & artist talk
Kurátoři Ján Gajdušek a Tereza Havlovicová představí aktuální výstavy; Hranice nejednoznačnosti v Galerii MeetFactory a Světlo pouhé jedné lampy v Galerii Kostka. Kurátor Ján Gajdušek následně představí také dílo Tadeáše Podrackého. O své tvorbě v rámci artist talku pohovoří výtvarné duo Alex Selmeci & Tomáš Kocka Jusko.


Křest knihy Other Edges of the World
Společně pokřtíme publikaci Other Edges of the World, která je vyvrcholením stejnojmenného tříletého projektu rezidenčního programu MeetFactory, jenž proběhl ve spolupráci s košickým rezidenčním programem KAIR, hablarenarte v Madridu a VCRC v Kyjevě, a který se zabývá dekolonizací mocenských struktur za dichotomií centrum/periferie. Kniha obsahuje texty (Kateryna Botanová, Emma Brasó, Valeria Mata, Gabriela Wiener, Oksana Chornobrova & Maria Noschenko) a umělecké intervence (Eva Ďurovec, Kvet Nguyen, Kateryna Mamchur, Darja Lukjanenko). Knihu představí její editoři Lucia Kvočáková a Piotr Sikora, následně proběhne performace Darji Lukjanenko a projekce krátkého filmu Kateryny Mamchur.

Kateryna Mamchur: Ukrainian Renaissance: Language of Intimacy - projekce filmu

Na program volně navážeme první projekcí Letního kina. Sezónu odstartujeme snímkem Červená želva, meditativním animákem z produkce kultovního Studia Ghibli. Film uvede dramaturg Jan Jílek.

 

Harmonogram: 
19:00 komentované prohlídky výstav 
19:30 Ján Gajdušek: O díle Tadeáše Podrackého - přednáška 
19:50 Alex Selmeci & Tomáš Kocka Jusko: Artist Talk
20:20 křest knihy Other Edges of the World 
20:30 Darja Lukjanenko: Artist Talk
20:45 Ukrainian Renaissance: Language of Intimacy: projekce filmu

Vstup zdarma 

 

Kniha Other Edges of the World je součástí stejnojmenného projektu podpořeného grantem Evropské unie z programu Kreativní Evropa.

 


21:30 Letní kino 

Vstup zdarma