Instagram

Kudy k nám


MeetFactory, o. p. s.
Ke Sklárně 3213/15
150 00 Praha 5

GPS souřadnice:
50.053653
14.408441

Otevírací doba:
13:00 do 20:00 + dle večerního programu

Space Afrika LIVE (UK) + Racine (CA) + Qow (EG)

Ke Sklárně 3213/15, Praha MeetFactory

27. 3. 20:00

Hudba manchesterského dua Space Afrika je upřímným soundtrackem dnešní doby. Vrstevnaté atmosférické koláže stírající všechny žánrové hranice proplétají organické zvukové plochy, útržky rozhovorů, rap, abstraktní field recordings, jemné ambientní melodie i temné beaty a samply, které se ztrácí v nekonečných ozvěnách. Josh Reidy a Joshua Inyang svojí loňskou deskou Honest Labour utvořili sonický obraz dnešní doby a jejích strastí i slastí, neštěstí i radosti, chaosu i řádu. Album bodovalo v nejednom žebříčku nejpovedenějších loňských nahrávek, deník A2 ho dokonce označil za desku roku. Pravidelně si jejich experimentální počiny můžete poslechnout živě na londýnském komunitním rádiu NTS, kde se jejich mixy nesou na vlnách ambientu, dubu, techna i downtempa.

V rámci večera zahraje také kanadský představitel hyper contemporary elektroniky Racine. V jeho hudbě se mísí syntetické s organickým, elektronické s akustickým, skoro až panické roztroušené melodie se rozprostírají v post-digitálních zvukových krajinách, které tříští zmutované samply. Industriální doomscapes, digitální simulace, noise, terénní nahrávky i sólové klavírní improvizace. Doporučujeme jeho nejnovější desku Amitiés.

Druhým hostem koncertu bude Omar El Sadek, interdisciplinární umělec, malíř a hudebník, který loni pod svým aliasem Qow vydal na pražském labelu Genot Centre svůj dlouhohrající úspěšný debut Dawafer. „QOW z útržků hovorů s taxikářem, šumu města a úryvků egyptského popu skládá hypnotický emo-ambient." (A2)

Vstupenky:
420 KČ v předprodeji na webu MeetFactory a přes GoOut
490 KČ na místě 

Pořádá MeetFactory, o. p. s. ve spolupráci s Sonic-Fiction.​